KOTOR Remake: Co dalej z projektem? Jest sygnał od twórców

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake jest jednym z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych projektów. Ogłoszona oficjalnie w 2021 roku gra już wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk, a na tym jej burzliwe losy się nie kończyły.

Na swoim koncie KOTOR Remake ma też wstrzymanie produkcji i jej wznowienie. Łącznie proces jej powstawania niedługo będzie miał już 6 lat. Na szczęście otrzymaliśmy właśnie konkrety na temat tego, co tak naprawdę dzieje się z tym tytułem. Saber Interactive nadal nad nim pracuje, a według szefa studia projekt ma się bardzo dobrze.

Matthew Karch potwierdził, że gra jest w ich rękach po "rozstaniu" z Embracer Group i nadal jest rozwijana. Karch pokusił się nawet o śmiałą deklarację, że całe studio jest oddane temu, by przynajmniej sprostać oczekiwaniom graczy.

Reklama

Nie chciał przy tym zdradzić żadnych szczegółów, ale rozmowa z inwestorami, która miała miejsce po ogłoszeniu wydzielenia studia ze struktur Embracer Group, wskazuje na to, że przed graczami jeszcze długi okres oczekiwania. Nic zresztą dziwnego po tak długim czasie "zawieszenia" projektu, kiedy to prace w Aspyr zatrzymały się i zostały wznowione właśnie przez Saber.

Karch przyznał też, że wraz z ponownym przejęciem Saber Interactive od Embracer Group, do firmy trafiło około 38 projektów gier, a ta liczy obecnie 3000 pracowników oraz zrzesza kilka innych studiów, takich jak Nimble Giant, Mad Head Games, Slipgate, New World Interactive, 3D Realms i inne.

Tak więc dla graczy z całej tej sytuacji wynikają dwie (pozytywne) kwestie. Po pierwsze nadal mają olbrzymie szanse na otrzymanie swojej wyczekiwanej gry, a po drugie zamieszanie w Embracer Group oraz aktywna postawa Saber oznacza, że kilka innych studiów może pracować stosunkowo niezależnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Wars KOTOR remake
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama