Reklama

Kontrolery PS4 nie zadziałają w grach na PlayStation 5

​PlayStation sprecyzowało na oficjalnym blogu, czego mogą oczekiwać użytkownicy planujący przeniesienie swoich urządzeń wskazujących z PS4 na nachodzące PlayStation 5. W przypadku kierownic, bezprzewodowych słuchawek i kontrolerów PlayStation Move nie będzie problemów.

Już jednak standardowy pad DualShock 4 zadziała tylko na odpowiednio przygotowanych tytułach z PS4. Kontroler będzie można podłączyć do konsoli i stosować w starszych grach, ale już pozycje wydawane z myślą o PlayStation 5 będą potrzebowały nowego urządzenia wskazującego.

Dzieje się tak, ponieważ Sony uważa, że nowy tytuły powinny "w pełni wykorzystać" możliwości nadchodzącego sprzętu, w tym właśnie kontrolera DualSense 5. Czas pokaże, jak będzie w praktyce i czy przypadkiem nie mamy do czynienia z próbą wymuszenia kupowania nowych padów.

Reklama

W zestawie z konsolą znajdzie się bowiem zapewne tylko jeden kontroler i sporo graczy miała nadzieję, że do kooperacji - lub w przypadku awarii - będzie mogła bazować na posiadanym sprzęcie z PS4. Jak jednak widać, będzie to możliwe jedynie w przypadku produkcji wydanych na PlayStation 4.

Cała reszta urządzeń zadziała bez przeszkód na nowej konsoli: licencjonowane kierownice, drążki, zestawy do bijatyk, kamera do rzeczywistości wirtualnej, a także Move. Całkiem przypadkowo Microsoft zapewnił na Twitterze, że na Xbox Series X pady z Xbox One zadziałają bez problemów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy