Reklama

Konsolowe wersje Stardew Valley z datą premiery

​Twórca Stardew Valley - jednej z najciekawszych produkcji niezależnych ostatnich miesięcy - ujawnili dokładny termin wydania konsolowych wersji tytułu.

Jak poinformował odpowiedzialny za projekt Eric Barone, gra zadebiutuje na Xbox One oraz PlayStation 4 jeszcze w tym miesiącu - 14 grudnia. Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe.

Warto podkreślić, że produkcja miała ukazać się także na Wii U. Autor postanowił jednak skasować wersję na wspomnianą urządzenie, ujawniając jednocześnie, że chce, by tytuł trafił na następną konsolę Nintendo - Switch.

Szczegółów na temat edycji przygotowywanej z myślą o nowej platformie nie podano. Barone przekonuje jednak, że gra wykorzysta specjalne funkcje sprzętu przygotowywanego przez japoński koncern.

Reklama

Wydane na PC w lutym tego roku Stardew Valley swoimi założeniami przypomina produkcje z wydawanej na przenośnych konsolach Nintendo serii Harvest Moon. Gracze wcielają się w farmera, którego zadaniem jest prowadzenie i rozwój własnego gospodarstwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy