Konsola Amazona pozwoli na streaming gier w stylu OnLive i GaiKaia?

Coraz więcej informacji o "konsoli Amazona". Z najnowszych doniesień wynika, że nie będzie przypominała ona standardowego sprzętu pokroju XBO i PS4 - urządzenie zamknięte ma zostać w formie pamięci USB . Poza tym pozwoli na streaming gier, ale nie tak jak Steam Machine czy Shield od Nvidii.

Redakcja serwisu TechCrunch, powołując się na "kilku anonimowych informatorów", twierdzi, że oparta na Androidzie konsola Amazona będzie w rzeczywistości urządzeniem przypominającym wyglądem pamięć USB. Najważniejsze jednak, że sprzęt sklepowego giganta nie będzie jednak rywalizował tylko ze smartfonami, tabletami czy Ouyą.

Okazuje się, że jedną z kluczowych funkcji konsoli ma być opcja streamingu gier PC. Jeśli przed oczami stanął wam Shield od Nvidii lub Steam Machine, to jesteście w błędzie. Okazuje się, że Amazon szykuje usługę podobną do OnLive i GaiKaia - a to oznacza, że produkcje nie będą uruchamiane lokalnie, ale na zewnętrznych serwerach i przesyłane strumieniowo do urządzenia użytkownika. Poszczególne tytuły mają działać w 30 klatkach na sekundę. Całkiem możliwe, że gracze będą w nich sterować padem, którego zdjęcia niedawno wyciekły.

Najciekawszy jest jednak fakt, że sprzęt ma pojawić się całkiem niedługo, bo już na początku kwietnia. Tak przynajmniej twierdzi internetowe wydanie dziennika Wall Street Journal powołując się na swoich informatorów. Na razie jednak pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie tych doniesień.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy