Reklama

Konkurs: Torment: Tides of Numenera - pakiet specjalny

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić jednej z najgłośniejszych premier 2017 roku, to lepszej okazji do nadrobienia zaległości niż ten konkurs prawdopodobnie nie będzie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

O grze:

Co prawda Torment: Tides of Numenera nie jest oficjalną kontynuacją, ale duchowym następcą już zdecydowanie tak. Widać to, słychać i czuć na każdym kroku (jeśliby komuś nie wystarczyło nawiązanie samym tytułem gry). Mamy inny, ale podobny świat. Inne, ale podobne postacie, Inną, ale podobną historię. Podobieństw jest dużo, ale pomimo tego Torment: Tides of Numenera trudno nazwać bezczelną kopią. Gra wnosi bowiem do gatunku znacznie więcej niż mogłoby się początkowo wydawać.

W dużej mierze wynika to z tego, że Torment: Tides of Numenera bazuje na zasadach innej papierowej gry fabularnej - nie Advanced Dungeons & Dragons, a Numenera. A zatem mamy tutaj do czynienia z zupełnie nowymi klasami postaci, atrybutami, umiejętności, zaklęciami (choć nie noszą one tutaj takiej nazwy), rodzajami przedmiotów... Z początku czuliśmy się pośród tych nowinek nieco zagubieni, ale po kilku godzinach rozumieliśmy już doskonale wszystkie niuanse. W tym czasem zdążyliśmy już wpaść w świat Torment: Tides of Numenera po uszy...

Reklama

Właśnie, świat. To bez wątpienia jedna z największych zalet Torment: Tides of Numenera. To uniwersum, które można porównać do tego poznanego w PlaneScape: Torment, ale byłoby to jednak zagranie mocno nie fair. Studio inXile Entertainment przeniosło do gry świat znany z papierowego oryginału w sposób, który czaruje, zaskakuje i ma do zaprezentowanie wiele rzeczy, z którymi nie spotkaliśmy się nigdy dotąd. Wszystkie lokacje, które zwiedzamy, i postacie, które napotykamy, są niepowtarzalne i składają się na fantastyczną atmosferę, odczuwaną na każdym kroku.

Więcej na temat ww. RPG-a przeczytacie w naszej recenzji - TUTAJ.

Zasady konkursu:

Odpowiedz na pytanie: Gdybyś potrafił przenosić się między ciałami, to w kogo (z istniejących na świecie osób) chciałbyś się wcielić? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Zgłoszenia konkursowe należy wysłać na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs: Torment - pakiet fana RPG". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 6 kwietnia 2017 roku. Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Autorzy najciekawszych wpisów zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czekają trzy specjalne zestawy gry na PC Torment: Tides of Numenera, w skład których wchodzą: Gra w wersji Day One Edition, artbook, przewodnik, zakładka na klamkę i torba z motywem z gry.

Sponsorem nagród jest Techland Wydawnictwo.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • Adam Hutnikiewicz
  • Klemens M.
  • Arleta Gniadosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy