Reklama

Koniec z duplikowaniem przedmiotów w Demon’s Souls

​Remake Demon’s Souls na PlayStation 5 jest już w rękach graczy w Ameryce Północnej i w kilku innych krajach, gdzie nowa konsola Sony zdążyła już zadebiutować. Fani tłumnie ruszyli do zabawy, w pierwszej kolejności sprawdzając to, co najważniejsze - czy nadal można duplikować przedmioty.

Metoda na wykorzystanie błędu była prosta i bardzo skuteczna, pozwalając zduplikować przydatne przedmioty u kowala Boldwina. W kilka chwil otrzymywaliśmy leczniczą trawę lub też całe tony materiałów potrzebnych do ulepszenia posiadanego ekwipunku. Gra stawała się nieco prostsza.

Reklama

Wystarczyło "zmylić" grę poprzez wywołanie kilku okien wymagających potwierdzenia. Z błędu korzystało wiele osób, ponieważ ten niekoniecznie upraszczał samą rozgrywkę czy potyczki z bossami, ale skutecznie eliminował te mniej ciekawe elementy, jak właśnie konieczność zbierania surowców.

Jak to działało? Potrzebny był teleportujący Nexial Binding na pasku wyposażenia, następnie trzeba porozmawiać z Boldwinem i spróbować kupić jakiś przedmiot, ale bez ostatecznego zaakceptowania. Odejście od kowala zamknie okno i wtedy aktywujemy Nexial Binding i także zamykamy okienko.

Następnie udajemy się do Thomasa, któremu oddajemy przedmiot, który chcemy zduplikować. Nasza postać wejdzie w animację związaną z teleportacją przez Nexial Binding, którą należy anulować. Jeśli wykonaliśmy wszystko poprawnie, przedmiot pojawi się u Thomasa, ale już w liczbie 1024 sztuk.

Tak było. Okazuje się, że remake skutecznie usuwa ten popularny błąd, a powyższy proces kończy się na etapie kowala. Okienko z akceptacją sprzedaży pozostaje bowiem na ekranie bez względu na to, czy oddalimy się od Boldwina, więc musimy coś wcisnąć. To skutecznie eliminuje sprytny trick.

Sony zdążyło już nawet oficjalnie potwierdzić, że bug został załatany celowo. Gracze są jednak bardzo przedsiębiorczy i już teraz trwają aktywne poszukiwania nowej metody na osiągnięcie podobnych rezultatów. W tak zwanym międzyczasie należy jednak wziąć się za uczciwe zbieractwo przedmiotów.

Dowiedz się więcej na temat: Demon’s Souls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje