Reklama

Kompozytor Fallouta pracuje nad muzyką do Starfield

​Hype na Starfielda od Bethesdy mocno rośnie, co ma oczywiście związek z ostatnimi zapowiedziami. Zarówno podczas pokazu Xbox Games na E3 2021, jak i później, udostępniono szereg ekscytujących nowych informacji na temat tej przygodowej gry akcji w klimacie science fiction.

Wśród tego napływu szczegółów umknęła gdzieś informacja, że nad muzyką do Starfielda pracuje kompozytor znany z Dragon Age i Fallout. W połowie czerwca Inon Zur potwierdził na swojej oficjalnej stronie internetowej, że po raz kolejny będzie współpracował z Bethesdą, tym razem w ramach zespołu Starfield.

Zur opisał swoją pracę na tym tytułem jako "unikalny, klasyczny kierunek science-fiction", a następnie wskazał fanom zwiastun Starfielda udostępniony podczas Xbox Games Showcase, który zawiera krótki przykład jego kompozycji.

Reklama

Zur w niezwykle pochlebny sposób wypowiadał się też o współpracy z Bethesdą. Powiedział, że ma "podziw i uznanie" dla Todda Howarda, dyrektora Bethesda Audio, Marka Lampera i całego zespołu Bethesdy za powierzenie mu tego projektu. Muzyk nazwał to nawet "zaszczytem". Ewidentnie widać, że Zur jest bardzo podekscytowany Starfieldem, więc możemy być pewni, że muzyka do tej gry tworzona jest przez pasjonata.

Bethesda również odwzajemniła uprzejmości. Todd Howard opisuje Zura jako "dobrego przyjaciela i wieloletniego współpracownika", zauważając, że muzyka jest jedną z pierwszych rzeczy, nad którymi pracowano w ramach tak dużego projektu, jak Starfield (mówi się, że Zur pracował nad muzyką Starfielda od wielu lat). Howard opisuje to, co zrobił kompozytor, jako "piękne i cudowne", dodając, że nie może się doczekać, aby podzielić się z fanami większą ilością muzyki z gry.

Warto dodać, że fragment muzyki ze Starfielda słyszymy także w drugim zwiastunie udostępnionym podczas targów E3 2021, zatytułowanym "The Journey Begins". Trailer przedstawia różne grafiki koncepcyjne i materiały zza kulis, z muzyką Zura. Soundtrack jest spokojny, ale zdradza bardziej epickie i energetyczne dźwięki.

W przeszłości Zur skomponował ścieżki dźwiękowe do wielu uznanych gier wideo, takich jak Baldur's Gate 2, SOCOM 2, trylogia Prince of Persia, Crysis, Dragon Age: Origins, Soulcalibur 5 czy Fallout 4. Ale Starfield wygląda na pierwszą wyprawę Zura w klimat sci-fi i jesteśmy ciekawi czy dorówna takim kultowym soundtrackom jak Halo, Mass Effect i Destiny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje