Reklama

Kolekcjonerski G-Shock dla fanów jRPGa Earthbound

​Fani kultowego jRPG Earthbound wydanego przez Nintendo mogą wkrótce kupić G-shocka sygnowanego serią Mother. Edycja jest limitowana i niestety nietania!

Gra Earthbound znana jest w Japonii jako Mother 2 i uchodzi za jeden z najlepszych japońskich gier RPG wszech czasów. Niestety, Nintendo nigdy nie zdecydowało się wydać pełnej trylogii na całym świecie, a Mother 3 było dostępne tylko i wyłącznie w Japonii. Kto jednak miał zagrać, ten zagrał i tytuł w wielu kręgach uchodzi za najbardziej kultowy jRPG wszech czasów. A skoro wszech czasów, to czasomierz, jako gadżet jest jak najbardziej celny!

Limitowany G-shock sygnowany serią będzie kosztował około 200 dolarów i stworzony będzie na bazie najbardziej kultowej "kostki" od Casio. Dwa obiekty kultu na jednym nadgarstku, to może być za wiele nawet dla największych geeków.

Reklama

Klasyczna kostka Casio sygnowana marką Mother

Omawiany zegarek to Casio G-Shock z oficjalnym brandingiem Mother na tarczy i dekielku. Zegarek nie jest jednak jedynym gadżetem związanym z grą. Earthbound otrzymała bowiem całą linię produktów "Mother Project". Fani mogą więc kupić torby, dzienniki, linijki, kalendarze i terminarze. Zegarek jednak jest najdroższym gadżetem. Co więcej - zegarka nie można ot, tak kupić. Szczęśliwcy, którzy będą mogli go nabyć, zostaną wylosowani w loterii, która odbędzie się 20 stycznia 2022 roku.

Mother, znana na całym świecie jako Earthbound Beginnings, została wydana w Japonii w 1989 roku. Stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier w Japonii tego roku. Świat usłyszał o grze dopiero przy okazji portu na Wii U w 2015 roku.

Nintendo po raz pierwszy przedstawiło zachodnim widzom serię Mother poprzez jej sequel, znany jako Earthbound, który zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 1995 roku. Druga gra spotkała się z uznaniem krytyków, ale miała problemy z konkurowaniem z bardziej popularnymi jRPGami, takimi jak Final Fantasy. Być może to był powód zamknięcia tytułu w granicach Japonii. Nintendo nigdy nie zdecydowało się na wydanie Mother 3 poza jej granicami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy