Kolejnych 76 gier z Xbox i Xbox 360 dostępnych dzięki wstecznej kompatybilności

​Świętowania 20-lecia Xboxa ciąg dalszy! Microsoft właśnie udostępnił 76 kolejnych tytułów, znanych z klasycznego Xboxa i Xboxa 360.

Microsoft bardzo poważnie podszedł do dwudziestej rocznicy swojego sprzętu (i - nie zapominajmy - serii Halo). Najpierw otrzymaliśmy bezpłatny moduł multiplayera do gry Halo Infinite, a teraz dowiadujemy się o kolejnych 76 grach, które z okazji rocznicy trafią do cyfrowej dystrybucji.

Jedną z bezsprzecznych przewag Xboxa jest jego infrastruktura, pozwalająca w łatwy sposób uruchamiać starsze tytuły na nowych konsolach. Teraz posiadacze Xbox Series SXbox Series X mogą niemal cofnąć się w czasie i odbudować kolekcje, które pamiętają z dzieciństwa, a młodsi gracze poznać wiele klasyków, dzięki którym kształtowała się gamingowa branża.

Reklama

Na liście 76 gier znalazły się takie tytuły, jak: F.E.A.R., Max Payne (trylogia!), klasyczne gry z uniwersum Star Wars, w tym Jedi Knight 2: Jedi Outcast, czy Star Fighter. Fani bijatyk na pewno ucieszą się z serii Dead or Alive, czy starszych odsłon Mortal Kombat. Nikt nie powinien narzekać, że "nie ma w co grać"!

Na uwagę zasługują także tytuły, które właściwie popadły w niepamięć. Kto z Was kojarzy serię Otogi? Jej twórcą jest nikt inny jak From Software. A graliście w Red Dead Revolver? Protoplastę Red Dead Redemption? To teraz jest ku temu idealna okazja. Co prawda nie podejrzewamy, że znajdzie się wielu graczy,  którzy kupią i przejdą w całości starsze tytułu, ale czasem warto oderwać się od największych hitów i przypomnieć sobie, jak 5-10-20 lat temu wyglądały... największe hity.

Trzeba też podkreślić, że wiele ze starych gier otrzymało łatki pozwalające cieszyć się nimi w rozdzielczości 4k i 60 klatkach na sekundę. Czasem sprawia to problemy (jak na przykład ostatnia misja w GTA IV), zawsze jednak daje mnóstwo frajdy. Dzięki łatkom można po praz pierwszy pomyśleć o starej grze "ta gra wygląda lepiej, niż ją zapamiętałem".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy