Kolejny rzut oka na strategię Iron Harvest w polskim uniwersum
Studio King Art Games opublikowało kolejny trailer Iron Harvest - strategii czasu rzeczywistego osadzonej w stworzonym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Produkcja zapowiada się coraz bardziej intrygująco, łącząc elementy steampunkowe z I wojną światową oraz Company of Heroes.
Obserwujemy walki na polskich polach, prowadzone przez drużyny składające się a kilku jednostek - skala jest mała, a intensywność wysoka. Nie brakuje przeróżnych prymitywnych maszyn kroczących w steampunkowym stylu. Nie może jednak zabraknąć piechoty - oraz interesującego modelu zniszczeń.
Jest też pierwsze spojrzenie na budowane bazy, służące oczywiście do budowania kolejnych jednostek i wysłania ich na front. Do tego poprawiony system osłon z fortyfikacjami i bunkrami, dużo ładniejszy interfejs, kolejkowanie rozkazów i tak dalej. Jedno jest pewne - gra nabiera kształtów.
Akcję strategii osadzono w fikcyjnym świecie 1920+, którego autorem jest Jakub Różalski. W uniwersum historia I wojny światowej potoczyła się w nieco inny sposób, co zaowocowało między innymi bardziej zaawansowanym rozwojem technologicznym, ale bez kończenia konfliktu.
Dokładna data premiery Iron Harvest nie jest na razie znana, ale produkcja powinna ukazać się w przyszłym roku. Tytuł zmierza na trzy platformy sprzętowe - PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.
W grze pojawią się trzy frakcje - poza Rzeczpospolitą Polanii, twórcy oddadzą do dyspozycji graczy Imperium Saksonii (odpowiednik Niemców) oraz Roswiecję (Rosja rządzona jeszcze przez cara Mikołaja, choć władzę chce przejąć Grigorij Rasputin). Każde ugrupowanie otrzyma własną kampanię fabularną, które zostaną połączone wspólną historią. Łącznie autorzy szykują 21 misji.
Poszczególne stronnictwa dostaną swoich bohaterów posiadających specjalne umiejętności przydatne na polu walki. Polanię wspomoże snajperka Anna, Saksonię doświadczony żołnierz i dowódca Gunter, a Roswiecję szpieg Olga. Postacie skorzystają z pomocy zwierząt - odpowiednio niedźwiedzia Wojtka, wilka Taga i tygrysa Changa.