Reklama

Kolejne włamania w usługach Origin i PSN

Pamiętacie weekendowy DDoS na serwery World of Warcraft? Odpowiedzialni za niego ludzie, zrzeszeni pod nazwą DerpTrolling, stwierdzili że Blizzard nie zrozumiał "ostrzeżenia".

Zaczęli więc udostępniać w sieci loginy użytkowników PSN-u, serwisów 2K i Windows Live. Podobno mają w kieszeniach jednak o wiele, wiele więcej danych i chętnie się nimi podzielą. Wiecie co to oznacza: zmieniamy hasła!

DerpTrolling chwali się, że przejęło 800 tysięcy danych logowania na serwery należące do 2K i 500 tysięcy danych kart kredytowych. Poza tym mają też podobno 620 tysięcy danych do kont twitterowych, 3 miliony facebookowych i 1,7 miliona kont Origin. I inne. Łącznie podobno 7 milionów loginów i haseł.

Reklama

Pierwsza część zdobytych przez nich loginów i haseł została już udostępniona w internecie. Sprawdźcie, czy znaleźliście się na liście.

Ludzie z DerpTrolling chwalą się też, że przejęli 1,2 miliona danych z domeny CIA, byli odpowiedzialni za położenie całej domeny .mil, ataki DDoS na rząd Turcji, oraz ataki np. na Sony, które kilka lat temu położyły PSN na kilka miesięcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje