Kolejne doniesienia na temat nowego Nintendo Switch

​Czas na kolejną porcję nieoficjalnych doniesień na temat nowego, mocniejszego modelu konsoli Nintendo Switch. Jak informuje agencja Bloomberg, urządzenie takie ma zadebiutować jeszcze w tym roku, oferując między innymi większy, 7-calowy wyświetlacz OLED wyprodukowany przez Samsung.

Dla przypomnienia: oryginalny model to 6,2 cala, a Lite - 5,5 cala. Ekran ma mieć rozdzielczość maksymalną 720p, lecz po podpięciu do stacji dokującej przy telewizorze możliwe ma być odtwarzanie 4K, zapewne za pomocą jakiejś formy skalowania - szczegóły nie są jeszcze znane.

Tym samym japońska korporacja będzie chciała zbliżyć się do tego, co osiągnąć można na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, choć - co nie jest chyba tajemnicą - rywalizowanie z Sony i Microsoftem nigdy nie było naczelnym celem Nintendo, które od lat prowadzi własną i znacznie odmienną politykę gier.

Reklama

Bloomberg dodaje, powołując się na własne, anonimowe źródła, że celem japońskiej korporacji jest przygotowanie sprzętu na gorący okres świąteczny, by zdążyć jeszcze skorzystać na boomie wywołanym przez pandemię koronawirusa, windującą sprzedaż Animal Crossing i innych gier.

Warto pamiętać, że wczoraj - 3 marca - oryginalny Switch obchodził czwarte urodziny, więc odświeżenie jest jak najbardziej na miejscu. Model Lite z 2019 roku zmienił rozmiary, zintegrował Joy-Cony na stałe i wyeliminował stację dokującą, ale nie wprowadził większych zmian w specyfikacji.

Poza tym w nowych doniesieniach nie ma zbyt wiele nowości, a o rozdzielczości 4K mówiło się już przy okazji wcześniejszych "przecieków". Skok z 720p na wbudowanym ekranie do 4K na telewizorze to jednak ogromna różnica i ciekawe jest, jak kwestia skalowania zostanie ostatecznie rozwiązana.

Dostawy nowych ekranów OLED mają rozpocząć się w czerwcu, z wysyłką do fabryki składającej urządzenia zaplanowaną na lipiec. Wszystko to ma sprawić, że nowy model Nintendo Switch ma być gotowy właśnie na listopad - grudzień. Może czas, by Japończycy w końcu go oficjalnie potwierdzili?

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama