Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kolejna duża łatka Assassin’s Creed Valhalla

Gra akcji Assassin’s Creed Valhalla otrzymała kolejną dużą aktualizację, obejmującą około 5,6 GB danych na PC. Twórcy z Ubisoft łatają kolejną porcję wykrytych błędów, głównie w misjach. Są też nowe treści, takie jak Festiwal Yule i rozbudowa wioski gracza.

Łatka oznaczona numerem 1.1.0 jest największa na Xbox Series X/S, gdzie trzeba przygotować się na ściąganie 6,3 GB danych. Na Xbox One plików będzie 5,7 GB, na PC wspomniane 5,6 GB, na PlayStation nieco skromniej: 2,44 GB na PS5 oraz 2,4 GB na sprzęcie poprzedniej generacji, czyli PS4.

Reklama

Pierwsza poprawka to poprawne wyświetlanie głów legendarnych zwierząt w naszej siedzibie, co dotychczas działało dość losowo. Ważniejszą zmianą z punktu widzenia rozgrywki jest za to sprawienie, że wrogowie będą słabsi od postaci gracza o maksymalnie 51 punktów mocy.

To powinno nieco podnieść poziom trudności zwłaszcza w późniejszych fazach kampanii. Co więcej, bossowie w świecie gry - jak wspomniane legendarne zwierzęta - zawsze będę wyrównywane mocą do postaci gracza, jeśli nasz bohater lub bohaterka jest silniejszy - by wyrównać warunki potyczek.

Zmodyfikowano też statystyki niektórych przedmiotów oraz poprawiono ogólną stabilność działania na PC. Do tego łatanie przeróżnych błędów związanych z grafiką, animacjami, kolizjami obiektów, zachowaniem ryb w wodzie, zachowaniem postaci niezależnych, a nawet morską pianą w grze.

Następnie na liście zmian i poprawek jest cała masa błędów znalezionych w zadaniach. To te najważniejsze kwestie, które często uniemożliwiały ruszenie z fabułą do przodu i skutecznie blokowały rozgrywkę, jak Fenrir utykający pod ziemią czy brak drugiej fazy walki na samym początku.

Większość z tych problemów rozwiązać można poprzez proste wczytanie wcześniejszego zapisu rozgrywki, ale są też aktywności, które psuły się na dobre, jak "Madness of the Stones" w Kent. Pozostaje mieć nadzieję, że gracze będą mogli w końcu ukończyć produkcję na sto procent.

Dowiedz się więcej na temat: Assassin’s Creed Valhalla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje