Reklama

Kolejna część Red Dead Redemption zostanie zapowiedziana lada moment?

Wygląda na to, że Rockstar wkrótce zaprezentuje kolejną odsłonę Red Dead. Takie wnioski przynajmniej można wysnuć ze zmian, jakich studio dokonało... w swoim logo.

Wystarczyło kilka, pozornie nic nie znaczących, ruchów, by wzbudzić nadzieje u dużej części miłośników wirtualnej rozrywki. Wczoraj twórcy serii Grand Theft Auto zasugerowali, że lada moment zamierzają zapowiedzieć nową część Red Dead.

Developerzy ze studia Rockstar zmienili logo firmy - dotychczasowe żółte tło zastąpiło czerwone. Literka R pozostała, ale teraz wygląda tak, jakby została umieszczona pieczątką - jest lekko niewyraźne.

Zespół umieścił grafikę na swoich profilach w portalach społecznościowych oraz na oficjalnej stronie internetowej. W tym ostatnim przypadku, po wejściu na witrynę obrazek wyświetlany jest także przez kilka sekund w trybie pełnoekranowym.

Reklama

Oczywiście zwykła zmiana logo nie oznacza jeszcze, że Rockstar rzeczywiście zaprezentuje nową część Red Dead. Jest to jednak wysoce prawdopodobne: czerwień budzi skojarzenia z serią - była wielokrotnie wykorzystywana w materiałach promocyjnych wcześniejszych odsłon cyklu.

Warto też wspomnieć o niedawnych obietnicach firmy Take-Two. W opublikowanym w maju raporcie finansowym, przedstawiciele koncernu obiecywali, że nowy projekt od twórców Grand Theft Auto zostanie zapowiedziany "wkrótce". Od tamtych zapewnień minęło kilka miesięcy, więc niewykluczone, że nadszedł już czas na pokazanie gry.

O samej produkcji (roboczo nazywanej przez fanów Red Dead Redemption 2) mówi się od jakiegoś czasu. Na przykład w kwietniu tego roku do sieci wyciekła tajemnicza mapa, która rzekomo pochodzi z powstającego tytułu.

Nie da się też ukryć, że Rockstar od niedawna przypomina światu o swoim cyklu westernów. W ubiegłym tygodniu na PlayStation 4 pojawiła się pierwsza część serii, a w lipcu na Xbox One - w ramach wstecznej kompatybilności - ukazało się Red Dead Redemption.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje