Kolejna afera związana z Grand Theft Auto V

Przed orzeczeniem sądu oczywiście nie wypada odpowiadać na pytanie z tytułu newsa, ale sprawa wygląda na nieco mniej oczywistą niż bzdurna afera rozdmuchana w grudniu przez Lindsay Lohan.

Tym razem Rockstar ma zostać pozwane przez Karen Gravano. I może przegrać. Uwaga, jeśli nie graliście w GTA V - w newsie znajdują się spoilery z jednej z misji pobocznych. "Kto to jest Karen Gravano", spytacie - to córka gangstera Sammy'ego Gravano, byłego pod-bossa rodziny Gambino, który skończył z kryminałem i współpracował z rządem amerykańskim.

Występowała ona w reality show "Mob Wives", który - jak łatwo domyślić się po tytule - traktował o kobietach powiązanych z mafią. Karen Gravano zamierza pozwać Rockstar na 40 milionów dolarów o wykorzystanie historii jej życia w jednej z misji z Grand Theft Auto V, tej z Antonią Bottino.

W grze ratujemy Antonię, która miała zostać pogrzebana żywcem. Wyjawia nam ona, że jest córką Sammy'ego Bottino - gangstera, który - porównajcie sprawy i nazwiska - był pod-bossem rodziny Gambetti, ale skończył z kryminałem i współpracował z rządem amerykańskim.

Nie znam się na prawie w USA, ale podobieństwa wskazują na oczywistą inspirację - pytanie, gdzie - według prawa - postawiona została linia i czy Rockstar faktycznie ją przekroczył.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy