Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kłopoty Microsoftu. XBO sprzedaje się w Europie gorzej od PS4

Europa nigdy nie była rynkiem, na którym Microsoft dominował. Ale nawet gigant z Redmond musi zdawać sobie sprawę, że obecna sytuacja Xboksa One na Starym Kontynencie nie należy - delikatnie pisząc - do najlepszych.

W większości państw sprzedaje się gorzej niż PS4, które np. w Hiszpanii wyprzedza XBO kilkukrotnie. Jakby tego było mało, pojawiły się nieoficjalne informacje, że debiut konsoli w kolejnych krajach się opóźni. Hiszpański serwis Meristation donosi, że PlayStation 4 w Hiszpanii sprzedało się do tej pory w 80 tysiącach egzemplarzy.

Reklama

Dla porównania - Xbox One znalazł w tym kraju zaledwie 12 tysięcy nabywców. Nie poprawia jej fakt, że - jak donosi serwis GamesReactor powołując się na anonimowych informatorów - według nieoficjalnych informacji, premiera XBO w kolejnych państwach może się opóźnić.

Mowa tu o krajach skandynawskich - Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Ponoć ich mieszkańcy nie dostaną konsoli przed trzecim kwartałem 2014 roku. Oczywiście jest to związane z chęcią dostarczenia jak największej liczby egzemplarzy konsoli, aby każdy chętny mógł ja kupić w dniu debiutu.

Tyle tylko, że może to się negatywnie odbić na jej sprzedaży - lukę na rynku wypełnia Sony wraz z PS4. Co prawda, w przypadku PlayStation 4, liczba urządzeń nie jest zbyt duża, ale firma stopniowo uzupełnia braki. W wielu państwach gracze decydują się więc na wybór sprzętu Japończyków.

W tym także w Polsce, jako że wciąż nie wiadomo, kiedy Xbox One oficjalnie się u nas pojawi. Doniesienia o rynkach skandynawskich nie nastrajają jednak optymizmem.

Dowiedz się więcej na temat: Xbox One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje