Reklama

Klasyczne Ghosts 'n Goblins za darmo na PS4 i PS5

Sony przygotowało prezent dla abonentów usługi PlayStation Plus. Posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą w jej ramach pobrać za darmo klasyczną grę Ghost 'n' Goblins.

Ghosts 'n Goblins to platformówka wydana w 1985 roku w wersji na automaty, a później przeniesiona na kilkanaście platform, począwszy od konsoli Nintendo, poprzez Amigę, Commodore 64 i Atari, a na Xboksie 360 i PlayStation 3 skończywszy.

Gra pojawiła się nawet w wersji na smartfony. Wcielamy się w niej w niejakiego Sir Arthura, który przemierza krainę demonów, stawiając po drodze czoła najróżniejszym stworom, takim jak demony, ogry czy gobliny. Jego celem jest uratowanie księżniczki Prin-Prin, porwanej przez władcę królestwa demonów, Satana.

Reklama

Od niedawna Ghosts 'n Goblins można otrzymać w ramach Capcom Arcade Stadium, czyli zestawu wydanego przez Capcom w wersji na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Za sprawą wstecznej kompatybilności da się go odpalić także na konsolach nowej generacji. Jeśli posiadacie aktywny abonament PlayStation Plus, Ghosts 'n Goblins do 2 czerwca pobierzecie za darmo w wersji na platformy Sony.

To swego rodzaju demo. Jeśli zabawa w stylu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych przypadnie wam do gustu, będziecie mogli sięgnąć po resztę. Capcom Arcade Stadium składa się z 33 tytułów, które można kupić w trzech pakietach.

Najdroższy, obejmujący wszystkie klasyki zebrane przez Capcom oraz dodatkowo ścieżkę dźwiękową, kosztuje na Steamie 167,30 zł (wliczając 30-procentowy rabat). Za 142,50 zł kupimy pakiet gier bez muzyki, a za 53,10 zł - zestaw składający się z 11 pozycji.

Capcom Arcade Stadium to kolekcja, na widok której starszym graczom, pamiętającym lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte, łezka zakręci się w oku. Super Street Fighter, Final Fight, Dynasty Wars, Commando czy Ghouls 'n Ghosts - to gry, które lata temu święciły triumfy w salonach z automatami, jak również w domowych zaciszach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje