Reklama

Kirby and the Forgotten Land bije rekordy serii. Gra sprzedała już 4 miliony kopii

​Najnowsza odsłona przygód różowego bohatera cieszy się ogromną popularnością. Kirby and the Forgotten Land jest najlepiej sprzedającą się częścią serii. W 15 tygodni rozeszły się ponad 4 miliony kopii.

Nintendo Switch słynie ze swoich wyjątkowych ekskluzywnych gier. Sama konsola może nie mieć możliwości komputerów osobistych czy innych sprzętów nowej generacji, ale deweloperzy skutecznie wykorzystują gwarantowaną im przez Nintendo moc i tworzą świetne produkcje ze wszystkimi słynnymi bohaterami japońskiego wydawcy.

Jedną z tych produkcji jest Kirby and the Forgotten Land, które ujrzało światło dzienne 25 marca tego roku. Na Metacriticu gra ma wynik 85, średnią ocen 8.8 od fanów, a na Opencriticu poleca ją 95% krytyków. Szybko stało się jasne, że będzie to kolejny hit Nintendo. Późniejsze recenzje tylko potwierdziły, z czym mamy do czynienia.

Reklama

Opinie krytyków i hype na social mediach dotarł najwyraźniej również do graczy. Nintendo chwali się bowiem, że Kirby and the Forgotten Land jest najlepiej sprzedającą się odsłoną serii. W 15 tygodni sprzedano już ponad 4 miliony kopii. Do tego można śmiało dodać raport Famitsu z marca, który mówił o najlepszym premierowym tygodniu Kirby’ego w historii Japonii. W siedem dni rozeszło się ponad 380 tysięcy kopii.

Jedyną wątpliwością fanów jest fakt, że według Computer Entertainment Supplier’s Association Kirby’s Dream Land na Game Boyu sprzedało ponad pięć milionów sztuk. Nigdy nie były to jednak potwierdzone informacje, więc Nintendo może ostatnim komunikatem dawać do zrozumienia, że nie była to prawdziwa liczba. Może również oznaczać to, że w 15 tygodni żaden Kirby nie sprzedał tyle gier. Niezależnie jednak od szczegółów, nowa odsłona sprzedaje się świetnie i odniosła duży sukces.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy