Reklama

Kingdom Hearts III otrzyma świat z serii filmów "Potwory i spółka"

​Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia sprzed kilku miesięcy - Square Enix ujawniło, że w powstającym Kingdom Hearts III gracze zwiedzą świat pochodzący z serii filmów "Potwory i spółka".

Uniwersum zaprezentowano w zwiastunie pokazanym podczas zorganizowanych w miniony weekend w Japonii targach D23 Expo. W krainie nie zabraknie oczywiście plansz, które można było zobaczyć w słynnych animacjach Pixara.

Pojawią się również znane z oryginału postacie - w filmie przedstawiono Sully’ego i Mike’a Wazowskiego. Obaj jegomoście wspomogą graczy w walce z napotykanymi przeciwnikami, korzystając z rozmaitych umiejętności.

Ponadto tak jak w innych odwiedzanych światach, główni bohaterowie produkcji - Sora, Donald i Goofy - zostaną przystosowani do otoczenia. Podopieczni upodobnią się więc to tubylców, co oznacza, że przekształcą się w stwory.

Reklama

Samo nagranie prezentuje także kolejne fragmenty rozgrywki. Niektóre osadzone są w uniwersum "Potworów i spółki", ale część ujęć toczy się w innych lokacjach, w tym krainie syrenki Arielki oraz filmu "Zaplątani".

Poza tym ujawniono, że w grze powróci statek Gumisiów, którym gracze przemieszczą się między poszczególnymi światami. Jednostkę dostosują do własnych preferencji. Korzystanie z okrętu autorzy podzielą na dwie sekcje - eksplorację otwartej lokacji oraz walkę z oponentami.

Projektem zajmuje się studio w Osace, które wspiera stuosobowy zespół z Tokio. Developerzy podzielili się na trzy ekipy, które przygotowują początkowe (gotowymi w 90%), środkowe (ukończonymi w 60%) oraz końcowe (nie podano danych na temat postępów) etapami produkcji. W każdym z wymienionych fragmentów znajdą się trzy uniwersa, ale nie oznacza to - jak podkreślają twórcy - że wszystkich pojawi się dziewięć.

Reżyser gry - Tetsuya Nomura - zdradził też, że finałowe plansze są "czymś, co chciał zawsze dodać do Kingdom Hearts, jeszcze od czasów prac nad serią Final Fantasy". Szczegółów nie podał, ale zapewnił, że sekwencje "zaskoczą wszystkich". Poza tym w planach jest jeszcze jeden, tajemniczy świat.

Kingdom Hearts III powinno ukazać się jeszcze w tym roku, choć dokładny termin debiutu nie jest znany. Niewykluczone jednak, że Square Enix poda datę premiery na najbliższych targach E3. Produkcja powstaje z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wspomniany zwiastun prezentujący świat z serii filmów "Potwory i spółka" można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy