Reklama

Kingdom Hearts 3 ozłocone

​Wszystko wskazuje na to, że latach opóźnień i oczekiwań, Kingdom Hearts 3 w końcu się ukaże. Twórcy poinformowali w serwisie społecznościowym Twitter, że zakończyli prace. Gra osiągnęła więc "złoty" status, otrzymała nowy trailer i przyszłoroczna data premiery wydaje się być bezpieczna.

Jak zapowiedziano już na targach E3 w tym roku, datę debiutu ustalono na 25 stycznia w Japonii oraz na 29 stycznia w pozostałych zakątkach świata. Platformy docelowe to konsole PS4 oraz Xbox One. Wszystko wskazuje więc na to, że produkcja faktycznie się ukaże, ponad pięć lat po zapowiedzi.

Kingdom Hearts 3 zapowiedziano podczas targów E3 w czerwcu 2013 roku, potwierdzając nową generację konsol jako sprzęt docelowy. Już zaraz po imprezie pojawiły się pewne problemy i kontrowersje, ponieważ reżyser Tetsuya Nomura przyznał w jednym z wywiadów, że zapowiedź odbyła się zdecydowanie zbyt wcześnie. Jak czas pokaże, nie przesadzał.

Reklama

W 2014 roku ujawniono, że zmieniono technologię napędzającą grę, na silnik Unreal Engine 4. Nomura zapewniał wtedy w rozmowie z dziennikarzami, że taka modyfikacja nie wpłynie negatywnie na prace. Jak czas pokaże, mógł trochę przesadzić, choć jeszcze w czerwcu 2015 roku zapewniał, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Po kolejnych dwóch latach ciszy, w połowie czerwca 2017 roku zaprezentowano pierwszy materiał wideo z rozgrywki. Nomura po raz kolejny skrytykował decydentów ze Square Enix i przyznał bez ogródek, że przejście na silnik Unreal Engine 4 wywołało ogromne problemy i przełożyło się na spore opóźnienia.

Gra jest kolejną odsłoną zapoczątkowanego w 2002 roku cyklu. Głównym bohaterem serii jest Sora, który wraz z Kaczorem Donaldem i Goofym przemierza uniwersa bazujące na filmach i kreskówkach Disneya, choć nie brakuje także postacie z Final Fantasy.

Do znanych z poprzednich części cyklu światów w powstającej grze dołączy kilka nowych. Niedawno ujawniono krainę opartą na "Potworach i spółce", a wcześniej potwierdzono jeszcze obszary na podstawie produkcji "Toy Story", "Zaplatani" i "Wielka szóstka".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy