Reklama

Kingdom Come: Deliverance sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy

​Wydawca ogłosił sukces sprzedażowy dostępnego od dwóch lat Kingdom Come: Deliverance. Czy to oznacza, że szybko zobaczymy drugą część serii, na którą czekają fani?

Deep Silver ujawniło, że wydany dwa lata temu Kingdom Come: Deliverance sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach. Natomiast wydane do produkcji dodatki trafiły do 1,5 mln nabywców. Aby uczcić ów sukces odpowiedzialne za grę Warhorse Studios zaprezentowało nowe logo. Z okazji sukcesu w dniach 18-22 czerwca gracze na PC będą mogli przetestować tytuł bezpłatnie. Wymagane jest do tego posiadanie konta na Steam. Chociaż Kingdom Come: Deliverance prezentuje całkiem realistyczne podejście do średniowiecznego świata, a w szczególności do systemu walki to początkowo nie ustrzegło się niekiedy wręcz irytujących błędów technicznych.

Reklama

Deweloperom ostatecznie udało się poprawić swój projekt, dzięki czemu przygody Henryka są dość miłą odskocznią. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu gra była rozdawana za darmo na Epic Games Store. Warhorse Studios pracuje obecnie nad tajemniczą produkcją, którą w ocenie fanów jest właśnie kontynuacja Kingdom Come: Deliverance. Niestety na razie brakuje konkretnych detali odnośnie dwójki, a jednym ze źródeł mających potwierdzać istnienie tego projektu są zdjęcia z sesji motion capture, na których widzimy mężczyznę trzymającego miecz oraz tarczę.

Jeszcze inne zdjęcie z początku roku przedstawia osoby przebrane za rycerzy, z kolei w tle umieszczono tabliczkę z napisem "KCD2 - 1506". Oczywiście są to tylko poszlaki, ale wątpliwe by Warhorse Studios nagle miało zająć się inną grą w realiach średniowiecznych gdzie pojawiają się rycerze czy miecze.

Jeśli data na tabliczce jest prawdziwa, to historia przeskoczyłaby do przodu aż o 103 lata w porównaniu z jedynką co może zaskakiwać, ponieważ gracze oczekują powrotu lubianego przez nich Henryka i kontynuacji jego przygód, które nie doczekały się ostatecznego finału. Autorzy początkowo mieli nie lada kłopoty z zebraniem funduszy na Kingdom Come: Deliverance w efekcie musieli poprosić społeczność o datki poprzez serwis Kickstarter. Ponad rok temu studio przejęło Koch Media, które finansuje gry poprzez Deep Silver więc powstanie sequela powinno odbyć się bez większych perturbacji.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje