Killer Instinct: Zaskakujący brak synchronizacji w walkach on-line

To może zaciekawić nie tylko posiadaczy Xboksów One (obecnych i przyszłych), ale też fanów bijatyk i innych gier z sieciowym multiplayerem.

Wygląda na to, że niektórzy gracze doświadczają problemów w Killer Instinct. W walkach on-line gra desynchronizuje się, przez co możemy stoczyć zupełnie inną walkę, niż nasz przeciwnik - a co najdziwniejsze, z zupełnie odwrotnym wynikiem.

Całość opisał pewien użytkownik forum NeoGAF. Wrzucił on filmik ukazujący jego walkę w Killer Instinct, podczas której przeciwnik wyłączył grę w trakcie, by nie przegrać. Kiedy rzeczony oponent również wrzucił nagrane wideo z walki, w którym ją wygrywa (!), rozpętała się burza.

Zestawiono oba materiały i okazuje się, że podczas rozgrywki przesyłane są prawdopodobnie wyłącznie dane na temat tego, które przyciski zostają wciśnięte, a resztę gra interpretuje sama. Przez to dochodzi do desynchronizacji i - choć widać elementy wspólne - odbywają się w gruncie rzeczy dwie różne walki, w których dojść może do zwycięstwa po obu stronach.

Interesujący nas materiał zaczyna się koło 55. sekundy:

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Killer Instinct | Microsoft

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy