Reklama

Kilkanaście minut rozgrywki z polskiego Layers of Fear 2

​Twórcy polskiego horroru Layers of Fear 2 opublikowali nowy materiał wideo z produkcji, prezentując kilkanaście minut akcji z nadchodzącego horroru. Ujawniono także listę platform docelowych: to PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premierę zaplanowano wstępnie na drugi kwartał roku.

Tak jak i w pierwszej części udanej produkcji, tematem przewodnim ponownie jest sztuka. Tym razem nie jest to jednak malarstwo, lecz kino. Do tego wątek upływającego czasu. Akcja toczy się nie w kolejnej opuszczonej posiadłości, ponieważ tym razem przyjdzie nam zwiedzać luksusowy statek.

"Z akcją umieszczoną na pokładzie opuszczonego statku, Layers of Fear 2 postawi na klaustrofobiczne, ciągle zmieniające się lokacje do trzymania graczy w niepewności, by nigdy nie wiedzieli, jakie horrory czają się za rogiem i za następnymi drzwiami" - napisano w październiku.

Reklama

"Poczucie niepokoju oraz przerażenia będzie potęgowane poprzez inspiracje klasyczną kinematografią, od eksperymentalnych dzieł Georgesa Mélièsa zaczynając, na nietypowych zwrotach akcji wykorzystywanych przez Alfreda Hitchcocka kończąc" - dodali wtedy twórcy w informacji. Pierwsze Layers of Fear było produkcją bardzo udaną, która utrwaliła Bloober Team jako studio specjalizujące się właśnie w horrorach.

Rok później firma z Krakowa wydała jeszcze lepszą pozycję, czyli Observer. To kolejny horror, lecz tym razem w cyberpunkowych realiach i ze znacznie bardziej stonowaną atmosferą mrocznej przyszłości - w odróżnieniu właśnie od wyskakujących z szafy strachów w Layers of Fear.

Wszystko to pokazuje, że deweloperzy rozwijają się i wyciągają odpowiednie wnioski z poprzednich produkcji, co może tylko napawać optymizmem co do Layers of Fear 2. W ubiegłym roku Bloober Team zasłużyło na prestiżowe wyróżnienie: Paszport Polityki w nowej kategorii "Kultura Cyfrowa".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy