Kilka sekund rozgrywki z The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum ukaże się dopiero w drugiej połowie 2022 roku, notując ostatnio spore opóźnienie. Twórcy z Daedalic Entertainment pojawili się jednak na imprezie Future Games Show, gdzie zaprezentowali nowy zwiastun produkcji, prezentujący dosłownie kilka sekund rozgrywki.

Wydawcą jest Nacon, a lista platform docelowych obejmuje PC, PlayStation 4, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Nie jest jasne, czy w przyszłym roku deweloperzy nadal będą zainteresowani przygotowywaniem gry na sprzęt poprzedniej generacji, więc lista może się zmienić.

Opóźnienie ogłoszono wraz z objęciem obowiązków wydawniczych przez Nacon, więc możliwe jest, że firma zobaczyła projekt w dość opłakanym stanie. Grę zapowiedziano w marcu 2019 roku, lecz jak na razie wszelkie komentarze na jej temat w sieci nie były zbyt pochlebne, co może być problemem.

Reklama

"Kto w ogóle chciałby grać Gollumem?" - brzmi jedno z najczęściej powtarzanych pytań, chyba dość logicznie. Opisywany materiał wideo potwierdza, że zajmiemy się raczej skradaniem niż otwartą walką, przeczesując Mordor w poszukiwaniu złotego pierścionka o niebywałej mocy czynienia zła.

Jak sugeruje sama nazwa, wcielimy się oczywiście w Golluma, drugiego właściciela Jedynego Pierścienia, który to wszedł w jego posiadanie na drodze przypadku oraz zbrodni, podczas weekendowego wypadu nad jezioro. Poznamy nieznane wcześniej losy Sméagola, sprzed książek.

Początkowo domyślano się, że mamy do czynienia z klasyczną grą przygodową - w tym gatunku specjalizuje się właśnie Daedalic. Później potwierdzono jednak, że mamy do czynienia z grą TPP, nastawioną głównie na skradanie, co będzie dla niemieckiego studia sporą zmianą tematyki.

Być może również brak doświadczenia w takim gatunku przekłada się na przedłużające się prace oraz ogłoszone opóźnienie. To także całkiem nowy silnik do opanowania, ponieważ The Lord of the Rings: Gollum bazuje na popularnym Unreal Engine. Pozostaje więc trzymać kciuku, że coś z tego będzie.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Lord of the Rings: Gollum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy