Reklama

Kilka nowych ujęć z Cyberpunk 2077

​Firma Nvidia wspiera prace nad Cyberpunk 2077, oferując między innymi innowacje z zakresu realistycznego oświetlenia - ray tracing. Teraz producenci popularnych kart graficznych opublikowali kilka nowych ujęć z rozgrywki, a także dwa zrzuty z ekranu prezentujące polską produkcję w akcji.

Krótki materiał wideo jest "wcześniejszym rzutem oka na demo z rozgrywki", a więc stanowi z całą pewnością wycinek ujęć, które są obecnie prezentowane na targach Gamescom. Zgodnie z obietnicami, całość zobaczymy w przyszły weekend, w ramach imprezy PAX West w Seattle.

Jest więc spojrzenie na głównego bohatera oraz szereg lokacji, które przyjdzie nam odwiedzić. Są też trzy klasy postaci, co pozwala przyjrzeć się różnym sposobom na ukończenie tego samego scenariusza: z pieśnią na ustach i karabinem w rękach, jako sprytny technik lub też zdolny haker.

Reklama

"Nasyćcie oczy pięknymi screenshotami z Cyberpunk 2077" - czytamy w drugiej wiadomości na Twitterze. Jak można się spodziewać po materiałach publikowanych przez Nvidię, nie mogło zabraknąć włączonej opcji ray tracingu, czyli realistycznego cieniowania otoczenia.

Sam CD Projekt także opublikował dwa zestawy screenshotów. Otrzymujemy rzut oka na Night City oraz plejadę zamieszkujących to miasto postaci. Jest niemiły pan ze strzelbą, eksplozja w wieżowcu, słoneczny bulwar, kilka dialogów, uliczna rozgrywka oraz nieprzyjemny zaułek pełen graffiti.

Czym jest ray tracing? To bardzo wymagające pod względem obliczeniowym kalkulowanie realistycznego rozchodzenia się światła w przygotowanym świecie, na podstawie dokładnego analizowania, gdzie i jak odbiją się poszczególne promienie światła.

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nasza postać nazywa się V i musi zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant - klucz do nieśmiertelności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy