Kickstarter z oficjalną polską wersją

​Popularny serwis Kickstarter oficjalnie wystartował w Polsce. Jest to oczywiście stwierdzenie nieco na wyrost, ponieważ strona służąca do społecznościowego zbierania pieniędzy jest dostępna w naszym kraju od dnia startu w 2009 r., lecz teraz możemy wspierać twórców w naszej walucie - złotówkach.

Co interesujące, można by spodziewać się dodania polskiej wersji językowej samej strony, lecz to najwyraźniej byłoby zbyt dużo pracy dla osób odpowiedzialnych za portal - liczy się przecież waluta! Jednocześnie do oficjalnie wspieranych krajów dołączyła także Słowenia oraz Grecja.

W przypadku tych dwój pozostałych krajów kompletnie nie mamy już pojęcia, czym objawia się oficjalne wsparcie, skoro zarówno Słowenia, jak i Grecja płacą w euro, czyli w walucie dostępnej na Kickstarterze od dawna. Z całą pewnością nie przygotowano słoweńskiego i greckiego tłumaczenia.

Reklama

Ale to detale! Przy okazji ogłoszenia dowiedzieliśmy się, że razem z kolegami z Grecji oraz Słowenii przez jedenaście lat istnienia założyliśmy ponad 800 kampanii, na które przelano łącznie 55 milionów dolarów. Wspierających w tych trzech krajach także było całkiem sporo, bo ponad 250 tysięcy.

Start polskiej wersji (a raczej waluty) uczczono także rozpoczęciem kampanii na rzecz gry planszowej Frostpunk: The Board Game, bazujące oczywiście na licencji studia 11 bit. Celem było pozyskanie 897 786 złotych, co udało się w niespełna godzine od uruchomienia zbiórki. W przypadku Frostpunk: The Board Game jest drogo, ponieważ podstawowa wersja kosztuje około 337 złotych. Ale taki jest już urok Kickstartera - często opłaca się poczekać i kupić już gotowy produkt w sklepie za niższą cenę, niż decydować się na udział w kampanii. No, ale wtedy nie możemy chwalić się, że pomogliśmy...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kickstarter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy