Reklama

Kholat zmierza na PS4

Firma IMGN.PRO poinformowała, że jej debiutancka produkcja - Kholat - trafi na konsolę Sony PlayStation 4. Premiera gry na PSN będzie miała miejsce już 8 marca 2016 roku.

Data zapowiedzi wersji na PS4 nie jest przypadkowa. Dziś mija dokładnie 57 lat od pamiętnego Incydentu na Przełęczy Diatłowa, który posłużył za inspirację do stworzenia Kholat.

Incydent ten pochłonął życie 9 studentów, którzy wybrali się na zimową ekspedycję w północną część gór Ural. Prawdziwy przebieg tragedii nie został w pełni wyjaśniony do dnia dzisiejszego. W ciągu lat narosło wokół niego wiele hipotez i teorii.

Z okazji 57 rocznicy tego tragicznego wypadku, twórcy przygotowali specjalną, interaktywną mapę, dzięki której osoby niezaznajomione z tymi wydarzeniami, mogą dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - znajdziecie ją na tej stronie.

Reklama

Dodatkowo, Kholat w serwisie Steam kosztuje teraz o 57% taniej.

Kholat to stworzona przez IMGN.PRO gra eksploracyjna z elementami horroru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami znanymi jako Incydent na Przełęczy Diatłowa. Gracz trafia bezpośrednio w piękny ale niegościnny rejon północnego Uralu z zadaniem dowiedzenia się jak naprawdę potoczyły się losy feralnej wyprawy.

Za narrację w grze w wersji angielskiej odpowiada znany brytyjski aktor Sean Bean. W wersji polskiej jeden z najpopularniejszych rodzimych aktorów: Andrzej Chyra.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje