Reklama

KFConsole trafi na rynek i podgrzeje naszego kurczaka. Konsola KFC zapowiedziana

Coś co wydawało się żartem, okazuje się prawdą, gdyż KFC zamierza wypuścić na rynek swoją konsolę. Co więcej, ta pozwoli nawet na podgrzanie kurczaka w chrupiącej panierce.

W tym celu firma nawiązała współpracę z Cooler Master. Co więcej, KFC utworzyło nawet specjalny oddział (KFC Gaming), który zajmować będzie się tym projektem, a sam sprzęt zawstydzać ma pod względem możliwości obecne next-geny, czyli PS5 i Xbox Series X. Sam design tej konsoli, a raczej mini PC, jest naprawdę oryginalny i wyglądem przypomina kubełek, w jakim KFC sprzedaje swoje kultowe hot wingsy.

Znajdziemy tu nawet specjalną przegrodę nad radiatorem, w której można umieścić prawdziwe skrzydełka z kurczaka (lub dowolne inne części smażonego kurczaka), aby je podgrzać, kiedy my oddajemy się graniu. To się dopiero nazywa innowacyjne podejście! Ta specjalna szuflada stanowi część układu chłodzenia, gdyż to do niej przekierowywane ma być ciepło wydzielane przez procesor, grafikę i inne komponenty.

Reklama

Producent nie podaje jeszcze dokładnej specyfikacji, ale sam komputer zdaje się bazować na mini PC Intel NUC Extreme, a za obudowę odpowiada firma Cooler Master, która niewątpliwie zna się na rzeczy. Na stronie produktu znajdziemy także informacje, że urządzenie jest VR Ready i wspiera do 240 Hz na wyświetlaczach 4K, co sugeruje obecność złącza HDMI 2.1. Potwierdza to obecność karty graficznej GeForce RTX 30 (producent zdradza jedynie, że będzie to coś z rodziny GeForce RTX). Całości dopełniać będą dwa nośniki SSD NVMe o łącznej pojemności 2 TB. 

KFConsole zapowiada się więc na na high-endowy sprzęt i trudno sobie wyobrazić, by mógł on także cenowo konkurować z konsolami PS5 i Xbox Series X. Dopóki jednak nie doczekamy się pełnoprawnej zapowiedzi, radzimy podchodzić do tego projektu z pewną rezerwą (choć przedstawiciel KFC zapewnia, że trafi on do sprzedaży, a prace trwają od czerwca, czyli ujawnienia tego sprzętu jako parodii next-genów).

Daniel Górecki - ITHardware.pl

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje