Reklama

"Kevin sam w Domu": Fragment filmu w kultowej grze wideo?

​Pamiętacie kultowe "NiGHTS into Dreams" wyprodukowane przez SEGA? Okazuje się, że gra ma nie tak mało wspólnego z familijną, świąteczną komedią. Mowa oczywiście o popularnym filmie - "Kevin sam w Domu", który znany jest chyba każdemu w Polsce.

NiGHTS into Dreams to gra, która powstała w 1996 roku, więc na karku ma już ponad 25 lat. Dzieło powstało z inicjatywy developerów z Sonic Team, a wydane zostało finalnie przez Sega. Fabuła gry osadzona została w fantastycznej krainie marzeń. Tajemniczy klimat i wyjątkowa sceneria połączona z eksploracją wielu elementów stworzonego świata stała się niezwykle ekscytująca dla wielu graczy.

Kultowa platformówka doczekała się odświeżenia w wersji HD, debiutując jednocześnie na konsolach: PlayStation 3, Xbox 360 oraz na platformie PC w takim właśnie wydaniu. NiGHTS jest nadal obiektem marzeń wielu kolekcjonerów i miłośników klasycznych, retro gier. Konsolowe wydanie gry na 32-bitową Saga Saturn na aukcjach sięga cen od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Reklama

Dźwięki z "Kevin sam w Domu" w "NiGHTS into Dreams"?

Jeden z użytkowników Twittera - Joey Freeze, który zajmuje się tworzeniem i komponowaniem muzyki w grach wideo zauważył pewną prawidłowość.

Okazuje się, że poszczególne sample z komedii familijnej "Kevin sam w Domu" zostały użyte sześć lat później w konsolowym wydaniu gry NiGHTS. Precyzyjniej, muzyka ta obecna jest w menu głównym we wspomnianej grze. Na krótkim filmie porównawczym słychać, że poszczególne dźwięki doczekały się minimalnej edycji i przeróbki.

Prawdopodobnie twórcy uznali, że muzyka stworzona na potrzeby popularnego "Kevina" jest nastrojowa, klimatyczna i idealnie wypełni dźwiękową przestrzeń gry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy