Reklama

Katy Perry uczci 25. rocznicę powstania Pokemonów

​Katy Perry weźmie udział w projekcie, mającym na celu uczczenie 25. rocznicy powstania kultowej serii Pokemon. Nie jest to pierwszy kontakt piosenkarki w branżą gier.

Ponad dekadę po tym, gdy Katy Perry pojawiła się w The Sims 3 wraz z utworem "Last Friday Night", popularna piosenkarka wraca do branży gier w ramach współpracy P25 Music, która będzie częścią obchodów 25. roczny powstania serii Pokemon, w tym narodzin Pikachu, Charmandera, Snorlaxa czy Cubone'a.

Amerykańska gwiazda zdradziła, że Pokemony były stałą częścią jej życia, zaczynając od grania w oryginalne produkcje po handel kartami Pokémon TCG oraz łapanie ich wirtualnych wersji w ramach aplikacji Pokémon Go. Perry przyznała, że podczas trasy koncertowej w Japonii odwiedziła specjalną kawiarnię Pokémon Cafe.

Reklama

Z informacji udostępnionej przez twórców marki wynika, że do udziału w P25 Music zaproszono różne gwiazdy sceny muzycznej, choć to Katy Pery ma tutaj grać główne skrzypce. W założeniu jest to "największa impreza w historii Pokemon", w ramach której twórcy przypomną fanom serii regiony, w których toczyła się akcja Pokemonów.

Nie zabraknie również dedykowanych gadżetów, kart czy innych elementów związanych z cyklem. Pocket Monsters przemianowane później na Pokemon powstało w 1996 roku, z kolei jedną z inspiracji dla autora tego świata, Satoshi Tajiri były... owady kolekcjonowane przez niego w dzieciństwie.

Hobby zostało przez autora Pokemonów porzucone na rzecz gier automatowych i właśnie wtedy do jego głowy wpadł pomysł na produkcję polegającą na łapaniu oraz zbieraniu różnych stworzeń.

Po założeniu firmy Game Freak koncepcja zaczęła być pomału realizowana, z której finalnie powstały Pokemony. Niewątpliwie jest to jedna z ważniejszych marek w branży wirtualnej rozrywki, która wygenerowała wiele miliardów dolarów zarobku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama