Reklama

Karty graficzne RTX od Nvidii pomogą także z dźwiękiem

​Nvidia opublikowała nowy plugin dla posiadaczy kart graficznych z rodziny RTX. Aplikacja pod wiele mówiącą nazwą RTX Voice przeznaczona jest dla przeróżnej maści streamerów i autorów materiałów wideo, którzy potrzebują nagrywać głos - bez zakłóceń i dźwięków tła, jak choćby remontu za ścianą.

RTX Voice wykorzystuje rozwiązania sztucznej inteligencji wbudowanej w karty graficzne RTX, a służące na co dzień między innymi do automatycznego skalowania rozdzielczości obrazu z jak najmniejszą liczbą zakłóceń i artefaktów. Okazuje się, że narzędzia te przydają się także do głosu.

Działanie zaprezentował na Twitterze użytkownik Barnacules, który nie miał większych problemów, by za pomocą pluginu "wyciszyć" z transmisji nie tylko odgłos przemysłowego wentylatora, ale także - dla lepszej demonstracji - odgłos rytmicznego uderzania w biurko gumowym młotkiem. Imponujące.

Reklama

Plugin jest obecnie dostępny dla wszystkich zainteresowanych w wersji beta. Potrzebny jest Windows oraz sterowniki graficzne w wersji co najmniej 410.18. Całość działa z większością programów do transmitowania, jak OBS, XSplit, Twitch Studio, Discord, Google Chrome, a nawet Skype czy Zoom.

Użytkownicy forum dyskusyjnego guru3D szybko dostrzegli także, że przy odrobinie kombinacji i modyfikowania rozwiązanie można uruchomić także na starszych kartach graficznych. Działanie przetestowano na GTX 1080 oraz Titan V, lecz nie jest to oficjalnie wspierane podejście.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy