Karty graficzne RTX od Nvidii pomogą także z dźwiękiem

​Nvidia opublikowała nowy plugin dla posiadaczy kart graficznych z rodziny RTX. Aplikacja pod wiele mówiącą nazwą RTX Voice przeznaczona jest dla przeróżnej maści streamerów i autorów materiałów wideo, którzy potrzebują nagrywać głos - bez zakłóceń i dźwięków tła, jak choćby remontu za ścianą.

RTX Voice wykorzystuje rozwiązania sztucznej inteligencji wbudowanej w karty graficzne RTX, a służące na co dzień między innymi do automatycznego skalowania rozdzielczości obrazu z jak najmniejszą liczbą zakłóceń i artefaktów. Okazuje się, że narzędzia te przydają się także do głosu.

Działanie zaprezentował na Twitterze użytkownik Barnacules, który nie miał większych problemów, by za pomocą pluginu "wyciszyć" z transmisji nie tylko odgłos przemysłowego wentylatora, ale także - dla lepszej demonstracji - odgłos rytmicznego uderzania w biurko gumowym młotkiem. Imponujące.

Reklama

Plugin jest obecnie dostępny dla wszystkich zainteresowanych w wersji beta. Potrzebny jest Windows oraz sterowniki graficzne w wersji co najmniej 410.18. Całość działa z większością programów do transmitowania, jak OBS, XSplit, Twitch Studio, Discord, Google Chrome, a nawet Skype czy Zoom.

Użytkownicy forum dyskusyjnego guru3D szybko dostrzegli także, że przy odrobinie kombinacji i modyfikowania rozwiązanie można uruchomić także na starszych kartach graficznych. Działanie przetestowano na GTX 1080 oraz Titan V, lecz nie jest to oficjalnie wspierane podejście.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NVIDIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy