Reklama

Już wiemy, na jakim sprzęcie działał Cyberpunk 2077 podczas ostatniego pokazu

​W piątek w końcu doczekaliśmy się pokazu rozgrywki z Cyberpunk 2077, więc wszyscy mogliśmy przekonać się, jak naprawdę wygląda obecnie najnowsze dziecko CD Projekt RED. Do tej pory musiały nam wystarczyć starsze materiały, które zdaniem studia nie oddawały już dobrze charakteru gry albo zwiastuny filmowe, jak choćby ten z E3, ujawniający przy okazji udział Keanu Reevesa. To się właśnie zmieniło, ale niestety nie wszystkim spodobało się to, co mogliśmy zobaczyć na ekranie i to z kilku powodów.

Po pierwsze, rozgrywka nie wygląda już tak innowacyjnie i jest raczej połączeniem elementów, które znamy z innych tytułów, a zastosowany w grze system konsekwencji również nie jest żadną nowością i jakiś czas temu na dobre zagościł w tej branży.

Co więcej, wydaje się, że lokacje nie są już tak pełne życia jak podczas pierwszych pokazów i choć wciąż możemy zachwycać się przywiązaniem REDów do najdrobniejszych nawet szczegółów, to nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 zaliczył mały downgrade graficzny. Teraz zaś za sprawą NVIDII i jej wpisu na Twitterze dowiedzieliśmy się, na jakim sprzęcie gra uruchomiona była podczas pokazu - do nagrania rozgrywki wykorzystano kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti, która pozwala na wykorzystanie śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, czyli ray tracing, który był w czasie prezentacji włączony. Mówiąc krótko, żeby uzyskać efekty zbliżone do zaprezentowanych przez CD Projekt RED, trzeba mieć na stanie kartę o wartości co najmniej 5000 PLN, co jest już nie lada wydatkiem i raczej nie należy spodziewać się podobnych możliwości po wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Tak czy inaczej, Cyberpunk 2077 wciąż jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat i wszystko wskazuje na to, że będzie świetnym RPG napędzanym historią, w którym każdy będzie mógł wybrać swoje podejście do rozgrywki (np. bezpośrednie starcia albo skradanie). Bo jak zapewniają twórcy: - Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant - klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia przyszłego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama