Reklama

Już wiemy, kiedy zobaczymy oficjalny gameplay z Baldur's Gate 3

​Larian Studios poinformowało właśnie, że podczas PAX East będziemy mogli w końcu zobaczyć materiały z rozgrywki z długo wyczekiwanej kontynuacji Baldur's Gate.

Starej szkole graczy serii Baldur's Gate z pewnością nie trzeba przedstawiać, więc rzesze fanów z całego świata z ogromnym entuzjazmem przyjęły zeszłoroczną zapowiedź dewelopera, który ujawnił, że od 2017 roku pracuje nad trzecią częścią. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra toczyć się będzie po wydarzeniach z dwóch pierwszych odsłon, trafi na komputery osobiste i zobaczyliśmy zwiastun, ale zabrakło najważniejszego, czyli daty premiery oraz materiałów z rozgrywki.

Już niebawem się to zmieni i lepiej zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 27 lutego, bo właśnie wtedy będziemy mogli zapoznać się z wideo z gameplayem. To świetne wieści, bo choć czerwcowy trailer był bardzo klimatyczny, to nie mogliśmy się z niego dowiedzieć nic o rozgrywce, tj. mechanice i typowych dla serii rozwiązaniach. A jak uczy nas gamingowe doświadczenie, niektóre z gatunków nich nie sprawdzają się w starej formie po latach i deweloperzy decydują się często na duże zmiany (patrz choćby God of War).

Reklama

Gameplay będzie streamowany na żywo w serwisie YouTube o godzinie 21:30 naszego czasu, więc osoby zainteresowane nie powinny mieć problemy z jego obejrzeniem (no chyba, że nie zdążą jeszcze wrócić z pracy, ale od czego są smartfony?). Przy okazji deweloper zdradził, że produkcja będzie “prawdziwie next-genowym RPG na ponad 100 godzin, za czym idzie odpowiednio głęboka mechanika", a co więcej mamy spodziewać się wielu niespodzianek.

W końcu doczekaliśmy się również krótkiego rysu fabularnego, z którego wynika, że w grze będziemy walczyć nie tylko ze złem obecnym na świecie, ale również swoim wewnętrznym, co zwiastuje emocjonujące starcie z samym sobą: - Jesteś obarczony wielką mocą pożerającą się od środka. Jak daleko na po ścieżce ciemności dasz się jej poprowadzić? Los Faerûn spoczywa na barkach twojej drużyny. Czy poprowadzisz ją do zbawienia, czy może zejdziesz z nią do piekła?

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje