Reklama

Jutro pokaz gier na Xbox Series X

Przedstawiciele marki Xbox opublikowali plany na nadchodzące miesiące, związane oczywiście z nadchodzącą konsolą Xbox Series X. Wszystko to z koronawirusem w tle, która to pandemia może jeszcze skutecznie wszystkie te założenia pokrzyżować. Pierwsze nowości zobaczymy już jutro.

Na 7 maja zaplanowano bowiem nowy odcinek Inside Xbox, pierwszą odsłonę nowej serii pod nazwą Xbox 20/20. Co miesiąc otrzymywać będziemy szereg nowości na temat nadchodzących projektów i wieści z działów firmy Xbox Series X, Xbox Game Studios, Xbox Game Pass oraz Project xCloud.

Pierwszy rzut powinien być całkiem interesujący, ponieważ majowa prezentacja to wstępne spojrzenie na nadchodzące gry nowej generacji, w tym premierowy rzut oka na rozgrywkę w oczekiwanym Assassin’s Creed Valhalla, a także w grach innych zewnętrznych zespołów deweloperskich. "Zewnętrznych" to słowo-klucz, ponieważ nie zobaczymy jeszcze nic na temat wysiłków first party Microsoftu, czyli na temat produkcji na wyłączność. Na tę część zapowiedzi będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bo do czerwca, a więc do kolejnego odcinka prezentacji Xbox 20/20.

Reklama

Jeśli mowa o bardziej ogólnych planach, to Microsoft zapewnia, że "celem pozostaje premiera Xbox  Series X oraz Halo Infinite w okresie świątecznym" - takie sformułowanie nie wydaje się być jednak przekonywujące. Gdzie indziej szef działu Xbox mówił, że bardziej martwi się o gry, niż o konsolę.

Te zmartwienia to oczywiście pokłosie pandemii koronawirusa. "Jak możemy podzielić się poczuciem podekscytowania i oczekiwania?" - zastanawiają się przedstawiciele firmy. "Trudne wyzwania ujawniają prawdziwe priorytety, a dla nas to zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i graczy".

Podczas jutrzejszej prezentacji zobaczymy gry korzystające z opcji Smart Delivery. Ta ciekawa funkcja zapewnia, że tytuł kupiony na Xbox One zadziała także na Series X - bez żadnych dodatkowych opłat, ale z wykorzystaniem wyższych możliwości obliczeniowych sprzętu. W tym gronie jest też Valhalla.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy