Reklama

Just Cause 5 - prace nad grą już trwają

Square Enix nie rezygnuje całkowicie z twórczości zachodnich deweloperów. Just Cause 5 powstaje pod egidą japońskiego koncernu.

Square Enix było stroną jednej z najbardziej spektakularnych transakcji w branży gier wideo ostatnich lat. Japoński gigant sprzedał studia Eidos Montreal, Crystal Dynamics i Square Enix Montreal (wszystkie trafiły w ręce Embracer Group). To skutek zmiany strategii, zgodnie z którą Japończycy będą koncentrowali się na azjatyckich produkcjach.

Jednak Square Enix nie zrezygnowało w stu procentach z twórczości zachodnich deweloperów. W portfolio firmy wciąż znajduje się chociażby Avalanche Studios, znany m.in. z serii Just Cause. Co więcej, deweloper pracuje już podobno nad piątą odsłoną przygód Rico Rodrigueza. Na tę chwilę nie wiadomo jednak na jej temat dosłownie nic.

Reklama

Just Cause 5, ale także...

... Just Cause: Mobile powinna ujrzeć światło dzienne w najbliższych latach. W ubiegłym roku zapowiedziano oficjalnie mobilny spin-off tej popularnej serii. W grze znajdą się cztery tryby zabawy oraz kampania fabularna składająca się z 30 misji, a akcję będziemy w niej obserwować w rzucie izometrycznym.

Ostatnia odsłona serii - Just Cause 4 - ukazała się pod koniec 2018 roku. W grze trafiliśmy na fikcyjną wyspę Solis, położoną w pobliżu Ameryki Południowej. Jednak najnowsza przygoda Rico Rodrigueza została przyjęta dość chłodno. Średnia ocen w portalu Metacritic dla wersji PC wynosi zaledwie 6,8/10 (gracze ocenili ją jeszcze ostrzej - na 4,7/10). Część trzecia, wydana w 2015 roku i osadzona na śródziemnomorskiej wyspie Medici, uzyskała wyraźnie wyższe noty - średnia wyniosła 7,4/10.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy