John Wick miał pojawić się w Mortal Kombat 1? Zaskakujące słowa twórcy gry

Wokół premiery gry Mortal Kombat 1 jest bardzo głośno w środowisku gamingowym. Reboot legendarnej części był zaskakującym posunięciem ze strony twórców. Okazuje się, że mieli oni w planach jeszcze większe wzbogacenie treści. Do tej produkcji mógł dołączyć słynny bohater kina akcji.

Mortal Kombat 1 spotkał się z oczekiwaniami

Kilka dni temu światową premierę miał reboot legendarnego od dziesięcioleci na rynku gier wideo - Mortal Kombat 1. Produkcja NetherRealm Studios od początku zapowiadała się na wielki hit, a kolejne zapowiedzi tylko rozdmuchiwały odczekiwania wobec bijatyki. Twórcy postanowili zaprosić znane gwiazdy kina do współtworzenia dzieła. Udział wzięli m.in. Megan Fox czy Jean-Claude Van Damme. Jednak to nie wszystko.

Reklama

Postanowiono wdrożyć do gry postacie znane z popkultury. Mowa o Homelanderze z komiksów i serialu The Boys czy Peacemakerze z uniwersum DC. Tego typu zabiegi pozwalają na to, by ludzie z innych kręgów niż stricte fani Mortal Kombat mogli zainteresować się produkcją. Okazuje się, że plany twórców były znacznie szersze niż te postacie. W grze miał się pojawić bohater jednej z najpopularniejszych serii kina akcji w ostatnich latach.

Słynny bohater z kina mógł być w Mortal Kombat 1

Mowa o Johnie Wicku. Postać ta pojawiała się już w ostatnich latach w grach wideo. Najbardziej znanym przykładem jest współpraca z Epic Games przy Fortnite: Battle Royale. W tej produkcji postać odgrywana przez Keanu Reavesa pojawiła się w postaci skórki do kupienia w sklepie za wirtualną walutę. Tym razem twórcy mieli pomysł, by John Wick stał się grywalną postacią obok innych legendarnych bohaterów.

Wiele wskazuje na to, że na drodze do porozumienia w tej kwestii mógł stanąć sam Reaves. Przed dwoma laty powiedział on, że postać Wicka nie pasuje do uniwersum Mortal Kombat. Twórcy gry są jednak zupełnie innego zdania. Gracze zapewne również chcieliby zobaczyć tego bohatera w najnowszej grze. Jak wiemy, niestety do tego nie dojdzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: John Wick | Keanu Reeves | Mortal Kombat 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama