Jest plan stworzenia gry komputerowej opartej na motywach "Johna Wicka"

Studio Lionsgate rozważa możliwość stworzenia gry komputerowej, której akcja rozgrywać się będzie w uniwersum popularnej serii filmów akcji "John Wick". Cykl z Keanu Reevesem w roli tytułowej doczekał się już trzech odsłon filmowych, a na premiery czekają nie tylko część czwarta, ale jeszcze spin-off "Ballerina" oraz serial "The Continental". Najbliższy czas pokaże, czy dołączy do nich jeszcze gra komputerowa.

O możliwości powstania gry komputerowej, której akcja rozgrywać się będzie w świecie "Johna Wicka", poinformował w czwartek 3 listopada prezes studia Lionsgate, Jon Feltheimer. Jak informuje portal "IndieWire", choć Feltheimer jest podekscytowany tym pomysłem, to unika podawania jakichkolwiek szczegółów tego projektu.

W wypowiedzi Feltheimera uwagę zwracają słowa o chęci stworzenia "dużej, pierwszoligowej gry", co oznacza projekt z dużym budżetem i rozmachem. Takiego projektu fani domagali się od dawna, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę to, że filmy o Johnie Wicku wydają się być skrojone pod wymagania takiej gry wideo. Do tej pory powstała jedynie niezależna gry strategiczna autorstwa Mike’a Bithella zatytułowana "John Wick Hex".

Reklama

W rozmowie z inwestorami Feltheimer nie szczędził pochwał twórcom serii "John Wick", którzy dokonali godnego uwagi wyczynu - każda kolejna część serii zarabiała więcej od poprzedniej. W sumie na koncie cyklu jest już grubo ponad pół miliarda dolarów. Premiera czwartej części zaplanowana została na 24 marca 2023 roku.

W przyszłym tygodniu ruszają zdjęcia do spin-offu serii, filmu "Ballerina" z Aną de Armas w roli tytułowej. Niedawno ogłoszono też, że serialowy prequel cyklu zatytułowany "The Continental" będzie można zobaczyć na platformie streamingowej Amazon Prime.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: John Wick

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama