Reklama

Jedno z aut w Cyberpunk 2077 to cyberpunkowe nawiązanie do Malucha

​Cyberpunk 2077 zapowiada się na największą premierę tego roku. W tytuł od CD Projekt RED będziemy mogli zagrać już za miesiąc, tymczasem twórcy raczą nas kolejnymi ciekawostkami na temat tej produkcji.

W polskiej grze nie mogło zabraknąć i polskich akcentów, pomimo faktu, że bazuje ona na licencji gry RPG od amerykańskiego projektanta gier fabularnych. W ostatnim odcinku serii Night City Wire, prezentującym kolejne istotne elementy Cyberpunk 2077, mogliśmy zapoznać się z pojazdami, jakie pojawią się w tej produkcji. Jednym z najciekawszych aut (przynajmniej z naszego punktu widzenia), które mogliśmy zobaczyć w grze, jest niejaki Mai Mai.

Mai Mai to pojazd klasy ekonomicznej, czyli na pierwszy rzut oka najmniej ekscytującej z perspektywy graczy. Okazuje się jednak, że ten inspirowany jest Fiatem 126p, czyli popularnym Maluchem, który królował na naszych drogach w ubiegłym wieku. Inspiracja została najpierw dostrzeżona przez fanów, którzy obejrzeli wspomniany materiał, ale twórcy później wprost ją potwierdzili.

Reklama

Choć sam wygląd samochodu został mocno zmodyfikowany, tak by bardziej pasował do cyberpunkowego klimatu gry, to jednak trudno nie dostrzec tu wyraźnego nawiązania do kultowego już auta. 

Elementy wspólne są dość oczywiste i mowa tu choćby o silniku umieszczonym z tyłu, niewielkim rozmiarze czy pełnej nazwie Mai Mai, która brzmi Mikagai Mai Mai P126 (warto dodać, że słowo "Mikagai" w języku japońskim znaczy "Ślimak", więc samochód na pewno nie będzie demonem szybkości, podobnie jak było z pierwowzorem). Mamy nadzieję, że Redzi przygotowali więcej tego typu nawiązań i easter eggów dla polskich fanów. Na pewno po premierze możemy liczyć na wysyp tego typu informacji od co bardziej spostrzegawczych graczy.

źródło: GryNieznane.pl / Interia

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy