Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Jeden z twórców Limbo i Inside pracuje nad nowym projektem – Somerville

​Dino Platti, były dyrektor generalny studia Playdead, które ma na koncie takie tytuły, jak Limbo czy Inside, ujawnił, że sformował nowy zespół - Jumpship. Pierwszą produkcją ekipy jest projekt o nazwie Somerville.

Developer założył firmę wraz z Chrisem Olsenem - animatorem, który pracował między innymi przy filmach "Skyfall" oraz "Avengers: Czas Ultrona". W przeszłości zaangażowany był również w powstanie Heavenly Sword od Ninja Theory.

Reklama

Somerville jest projektem, który dotychczas przygotowywał "po godzinach". Gra powstaje od ponad trzech lat, a teraz autorowi udało się uzyskać pomoc Plattiego. Obecnie panowie poszukują ludzi, którzy zasililiby szeregi studia Jumpship.

Szczegółów na temat produkcji podano stosunkowo niewiele. Developerzy ujawnili jedynie, że tytuł jest "przygodówką w realiach sci-fi, która opowie o życiu ważnych osób w obliczu globalnej katastrofy".

Olsen dotychczas opublikował kilka materiałów prezentujących wczesną wersję gry. Nagrania sugerują, że wydarzenia przedstawione zostaną w dwóch wymiarach z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu.

Data premiery oraz platformy docelowe Somerville nie są znane. Produkcja ukaże się raczej nieprędko - mimo że prace trwają już od dłuższego czasu, projekt nadal znajduje się na początkowym etapie rozwoju. Niewykluczone, że po dołączeniu Pattiego zacznie nabierać konkretniejszych kształtów.

Poniżej można obejrzeć dwa filmy - zwiastun towarzyszący oficjalnej zapowiedzi i materiał prezentujący wczesną wersję.

Trailer:

Gameplay z wczesnej wersji:

Dowiedz się więcej na temat: Somerville

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL