Reklama

Jeden z twórców Assassin's Creed III i Far Cry 4 odszedł z Ubisoftu

Alex Hutchinson - dyrektor kreatywny takich produkcji, jak Assassin’s Creed III czy Far Cry 4 - opuścił szeregi Ubisoftu.

O fakcie sam zainteresowany poinformował za pośrednictwem wpisów opublikowanych na swoim profilu w portalu Twitter. Developer nie podał jednak powodów, które stały za podjętą decyzją. Co ciekawe, internetowe CV w serwisie LinkedIn wskazuje, że nie jest pracownikiem firmy już od lutego.

Hutchinson ma już jednak plany na najbliższą przyszłość. Wraz z niejakim Reidem Schneiderem, który wcześniej był producentem wykonawczym w Warner Bros. i Electronic Arts, założył studio Typhoon z siedzibą w Montrealu.

Nie wiadomo jednak, nad czym pracuje nowy zespół. Na razie ekipa koncentruje się na poszukiwaniu członków - na oficjalnej stronie internetowej firmy można dostrzec ogłoszenia dla programisty rozgrywki oraz artystów do spraw otoczenia i warstwy technicznej.

Reklama

Sam Hutchinson w kolejnych wpisach na Twitterze zaznacza, że nieprędko dowiemy się, czym zajmie się Typhoon. Podkreśla, że ze Schneiderem próbuje skupić się na umeblowaniu siedziby studia czy właśnie znalezieniu kolejnych pracowników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje