Reklama

Jazzpunk: Cyberpunk, sandbox, przygodówka i komedia

Jazzpunk to jedna z gier nominowanych do tegorocznej edycji Independent Games Festival - imprezy, w trakcie której wybierane są najlepsze indyki, zarówno już te wydane, jak i powstające.

Produkcja jest komedią osadzoną w realiach cyberpunku i właśnie pojawił się jej nowy trailer. Jazzpunk to przygodówka, za której powstanie odpowiedzialne jest złożone z dwóch osób studio Necrophone Games.

Akcja przenosi graczy do alternatywnej, cyberpunkowej rzeczywistości przypominającej tę znaną z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, w której szpiegostwo i cyberprzestępczość jest na porządku dziennym.

Wcielając się w agenta Polyblanka należy wykonywać różnego rodzaju zadania wypełnionych absurdem - w jednym z nich trzeba na przykład zinfiltrować rosyjski konsulat, w którym w samo południe odbywa się spotkanie komunistów. Zwariowane? Nic dziwnego - gra jest bowiem komedią, w której najważniejsze są żarty i gagi inspirowane takimi klasykami filmowymi, jak "Czy leci z nami pilot", "Naga broń" oraz "Hot Shots".

Reklama

Produkcja jest przygodówką, ale akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, zaś całość osadzona jest w dużym, otwartym świecie. To oznacza, że wraz z bohaterem można w miarę swobodnie wybierać misje do wykonania. Warto też zwrócić uwagę na oprawę graficzną, która utrzymana jest w komiksowej stylistyce.

Ten nietypowy tytuł będzie można sprawdzić już niedługo - premiera zaplanowana jest bowiem na 7 lutego. Na razie pozostaje nam obejrzeć nowy, aktorski zwiastun gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama