Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Jan Sanejko współautorem muzyki do gry Full of Stars

​Obiecujący kompozytor młodego pokolenia, odnajdujący się w różnych stylach muzycznych, od orkiestrowej muzyki współczesnej po chóralne brzmienia soulowo-jazzowe, od pewnego czasu skupił swoją karierę na komponowaniu muzyki do gier wideo.

Jego ostatnim projektem jest współpraca z Marcinem Przybyłowiczem nad ścieżką dźwiękową do mobilnej gry Full of Stars od studia ATGames. Produkcja przedstawia rozgrywkę w przestrzeni kosmicznej, gdzie operując statkiem musimy przedrzeć się przez nadlatujące asteroidy. Mechanika gry może tylko z pozoru przedstawiać połączenie endless runnera z tekstową przygodówką inspirowaną roguelike, z grywalnością dobrze nam znaną z Dark Souls, ale ostatecznie jest czymś zupełnie nowym.

Reklama

Jeżeli chodzi o samą ścieżkę dźwiękową to reprezentuję dobrze nam znany styl filmów (Miami Vice, Escape from New York) z końca lat osiemdziesiątych, osadzonych w muzyce syntezatorów. Sam album, ku zaskoczeniu twórców, zdobywa na tyle dużą popularność, że można go kupić na platformie iTunes.

O samej muzyce możemy się wypowiedzieć jak najbardziej pozytywnie, bo  zaskoczyła nas samych, szczególnie jeden aspekt responsywności utworów, które zmieniają swoją strukturę razem z postępem naszej gry. Polecamy zapoznać się z samą grą, gdyż jest do pobrania za darmo, niestety na razie tylko na systemach iOS.

Dowiedz się więcej na temat: Full of Stars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje