​Jak wyglądałby Wiedźmin 3 na NVIDIA RTX 4090? Odpowiedź w wideo

Wiedźmin 3 to kultowa gra ceniona przez wielu graczy na całym świecie. Niestety produkcja ta ma już swoje lata, a postęp technologiczny jest coraz szybszy. Czy ma szanse dostosować się do tych warunków?

Nowa karta graficzna robi różnice?

Jak już powszechnie wiadomo Nvidia ujawniła we wrześniu swój najnowszy RTX 4090. Jest to następna generacja karty graficznej, a jej rywal w postaci AMD z architekturą RDNA 3, ma pojawić się w grudniu.

Na tym etapie nie można powiedzieć, jak dużą różnicę RTX 4090 wnosi do wideo, ale nie można się nie zgodzić, że wygląda to całkiem interesująco. Niestety nie zmienia to faktu, że większość pracy jest prawdopodobnie wykonana przez ponad 100 wgranych modów.

Reklama

Jakość robi wrażenie

Digital Dreams, kanał działający na YouTube wypuścił dłuższy filmik, pokazujący Wiedźmina 3 działającego w 8K z zainstalowanymi ponad 100 modami, w tym reshaderem. Fakt, że wykorzystuje również RTX 4090, nową technologię GPU Ada Lovelace firmy Nvidia, jest tylko wisienką na torcie. Poprawa wizualna, prawdopodobnie w połączeniu z nowszym sprzętem, udowadnia, że osiągane wyniki mogą być dość spektakularne. 

Wideo prezentuje przekrój różnorodnych krajobrazów, co daje spore wyobrażenie widzom, jak może wyglądać gra po poprawkach. Dla wielu graczy wierność graficzna nie zawsze jest najważniejsza, ale taki materiał pokazuje, że istnieje wiele sposobów na to, aby gry wideo wyglądały jeszcze piękniej.

Zbliżające się nowości

CD Projekt Red niedawno potwierdziło nową sagę o Wiedźminie, przez co epicka seria RPG jest po raz kolejny przedmiotem dyskusji wielu fanów. Niestety w dalszym ciągu niewiele wiadomo o tym, jak ma wyglądać nowa część. Jednak mając na uwadze poprzednie, bez wątpienia można czuć sporą ekscytację.

Oprócz nowych gier pojawił się również przeciek, sugerujący, kiedy Wiedźmin 3 ma pojawić się na urządzeniach nowej generacji. Prawdopodobną datą ma być 9 grudnia 2022 roku. Na ten moment Wiedźmin 3: Dziki Gon jest dostępny na PC, PS4, Switch i Xbox One, natomiast wersje na PS5 i Xbox Series X mają pojawić się jeszcze w tym roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Wiedźmin 3: Dziki Gon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy