Reklama

Jak grają Polacy? Badanie dotyczące polskiego rynku gier

W trakcie wrześniowej imprezy Game Industrial Trends zaprezentowano fragmenty tegorocznego raportu podsumowującego rynek elektronicznej rozrywki w Polsce. Niedawno opublikowano jego pełną wersję. Czego się dowiedzieliśmy?

Badania zostały przeprowadzone przez panel Research.NK, który za bazę ma użytkowników NK.pl. Po raz pierwszy w historii uwzględniono w nim też kwestię produkcji mobilnych.

Z danych zamieszczonych w raporcie wynika, że zwiększył się odsetek grających - w tym roku do cyfrowej rozrywki przyznaje się 85% respondentów, podczas gdy rok temu wynik ten wynosił 77%. Najczęściej grają mężczyźni -89% z nich bawi się w światach wirtualnych. Nie ustępuję im jednak kobiety - czyli 82% badanych przedstawicielek płci pięknej (wzrost o 11% względem ubiegłego roku).

Reklama

Najwięcej osób gra w przedziale wiekowym 15-24, ale nie tylko oni - cyfrową rozrywką bawi się też 92% respondentów w wieku 25-34. Wirtualna rozrywka nie jest jednak tylko domeną młodych - 61% ludzi mających ponad 50 lat na karku twierdzi, że również gra.

Powyższe dane to tylko ułamek wszystkich ciekawych liczb i statystyk dotyczących polskiego rynku gier, które znalazły się w raporcie opublikowanym w ramach GIT 2013. Dowiecie się z niego, w co najczęściej grają Polacy, a także na jakich platformach.

Wyniki badania możecie pobrać ze strony http://www.git2013.pl/raport - wystarczy podać własny adres mailowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje