Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Jak działają paczki z kartami w FIFA 19

​Począwszy od FIFA 19, Electronic Arts zamierza w pewnym stopniu ujawniać, co możemy znaleźć w środku losowych paczek z kartami. Wydawca opisał na oficjalnej stronie internetowej, jak dokładnie wygląda szacowanie procentowego prawdopodobieństwa otrzymania tego, co szukamy.

Po przejściu do sklepu w trybie FIFA 19 Ultimate Team, pod każdą z posiadanych paczek z kartami pojawi się nowa opcja, o wiele mówiącej nazwie: Pokaż prawdopodobieństwo paczki. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku nie zobaczymy jednak, ile dokładnie procent szans mamy na to, czy wypadnie Messi.

Reklama

"Ponieważ w FUT są tysiące zawodników i przedmiotów, karty są przypisane do kategorii, w zależności od rodzaju i oceny" - czytamy w opisie. Na ekranie wyświetli się więc procentowe prawdopodobieństwo otrzymania przedstawiciela wybranej kategorii.

Na podanym przez EA przykładzie widać, że paczka typu Premium Gold to 100 procent szans na zawodnika klasy Gold 75+, ale już tylko 20 proc. szans na Gold 82+ oraz zaledwie 4,5 proc. szans na Gold 84+.

Electronic Arts wyjaśnia, że wartości są kalkulowane na podstawie specjalnej symulacji, w ramach której algorytm otwiera ogromną liczbą paczek, a następnie sumuje wyniki. "Liczba otwartych paczek różni się w zależności od rzadkości, ale zawsze będzie ich wystarczająco dużo, by dane były statystycznie wiarygodne" - zapewniają twórcy.

Deweloperzy ostrzegają, że choć wyniki będą korygowane wraz z każdą aktualizacją, to w przypadku niektórych kart - tych najrzadszych - mogą pojawiać się pewne anomalie. "W niektórych paczkach rzadkość danej kategorii może być mniejsza niż 1 procent" - czytamy w opisie.

Przy okazji rozwiano pewne mity na temat otwieranie paczek w wirtualnymi kartonikami. Wyjaśniono, że każde otwierania to osobne "wydarzenie", więc nie ma znaczenia czy otwieramy jednorazowo dziesięć czy tysiąc zestawów - szanse będą takie same.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA 19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje