Reklama

Jak działają paczki z kartami w FIFA 19

​Począwszy od FIFA 19, Electronic Arts zamierza w pewnym stopniu ujawniać, co możemy znaleźć w środku losowych paczek z kartami. Wydawca opisał na oficjalnej stronie internetowej, jak dokładnie wygląda szacowanie procentowego prawdopodobieństwa otrzymania tego, co szukamy.

Po przejściu do sklepu w trybie FIFA 19 Ultimate Team, pod każdą z posiadanych paczek z kartami pojawi się nowa opcja, o wiele mówiącej nazwie: Pokaż prawdopodobieństwo paczki. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku nie zobaczymy jednak, ile dokładnie procent szans mamy na to, czy wypadnie Messi.

"Ponieważ w FUT są tysiące zawodników i przedmiotów, karty są przypisane do kategorii, w zależności od rodzaju i oceny" - czytamy w opisie. Na ekranie wyświetli się więc procentowe prawdopodobieństwo otrzymania przedstawiciela wybranej kategorii.

Reklama

Na podanym przez EA przykładzie widać, że paczka typu Premium Gold to 100 procent szans na zawodnika klasy Gold 75+, ale już tylko 20 proc. szans na Gold 82+ oraz zaledwie 4,5 proc. szans na Gold 84+.

Electronic Arts wyjaśnia, że wartości są kalkulowane na podstawie specjalnej symulacji, w ramach której algorytm otwiera ogromną liczbą paczek, a następnie sumuje wyniki. "Liczba otwartych paczek różni się w zależności od rzadkości, ale zawsze będzie ich wystarczająco dużo, by dane były statystycznie wiarygodne" - zapewniają twórcy.

Deweloperzy ostrzegają, że choć wyniki będą korygowane wraz z każdą aktualizacją, to w przypadku niektórych kart - tych najrzadszych - mogą pojawiać się pewne anomalie. "W niektórych paczkach rzadkość danej kategorii może być mniejsza niż 1 procent" - czytamy w opisie.

Przy okazji rozwiano pewne mity na temat otwieranie paczek w wirtualnymi kartonikami. Wyjaśniono, że każde otwierania to osobne "wydarzenie", więc nie ma znaczenia czy otwieramy jednorazowo dziesięć czy tysiąc zestawów - szanse będą takie same.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje