Reklama

Jagged Alliance w nowej odsłonie

​Jagged Alliance powraca - tym razem w zupełnie nowym wydaniu. Za sprawą niemieckiego studia Underground Games być może już w przyszłym roku zobaczymy opierającą się na serii grę planszową. Na razie jednak na Kickstarterze ruszyła zbiórka, która ma sfinansować ten cel. Kwota potrzebna do wydania gry to 50 tys. euro, z czego 17 tys. już zostało zebrane.

Oryginalne Jagged Alliance było turową grą strategiczną, w której gracze sterowali poczynaniami grupki najemników, odpowiednio planując ich działania taktyczne. Seria cieszy się uznaniem wśród graczy, ale jej ostatnia część, wydana w 2014 roku z podtytułem Flashback, zebrała przeważająco negatywne opinie i została uznana za nieudaną. Autorzy wersji planszowej muszą się więc zmierzyć z częściowo nadszarpniętym wizerunkiem komputerowego pierwowzoru.

Kampania planszówki osadzona jest w realiach drugiej części Jagged Alliance. Akcja rozgrywa się więc na fikcyjnej wyspie Arulco, a jedną z antagonistów będzie dobrze znana fanom Deidranna. Gracze zajmą się szkoleniem najemników, ich zaopatrzeniem, a także prowadzeniem ich w boju, gdzie to od ich decyzji taktycznych będzie zależało zwycięstwo w misjach. Rozgrywka, projektowana dla maksymalnie czterech osób ma za każdym razem wyglądać inaczej i zmuszać do trudnych wyborów, które niejednokrotnie mogą kosztować życie  dowodzonych przez gracza najemników.

Reklama

Zbiórka potrwa do 17 listopada, a ci którzy wpłacą 59 lub więcej dolarów otrzymają własny egzemplarz, jeśli kampania dojdzie do skutku.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jagged Alliance

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy