Istnieją szanse na stworzenie kolejnej odsłony Bayonetty

Dotychczas Bayonetta doczekała się dwóch odsłon, przy czym druga ukazała się tylko na konsoli Wii U. Twórcy cyklu z Platinum Games nie wykluczają, że w przyszłości powstanie kolejna część.

Podczas japońskiej imprezy BitSummt redakcja serwisu Sourcegaming miała okazję porozmawiać z Atsuhi Inabą, który w studiu pełni rolę producenta. Dziennikarze zapytali developera między innymi o losy cyklu z tytułową wiedźmą w roli głównej oraz możliwość zmiany głównej bohaterki.

- Chciałbym przygotować Bayonettę 3. Nawet teraz prowadzimy w firmie rozmowy na temat tego, co zrobić w tej kwestii. Trudno jednak na razie coś powiedzieć, ponieważ ciągle dyskutujemy - wyjaśnił Japończyk.

Inaba nie wykluczył, że wraz ze swoim zespołem rzeczywiście może dokonać zmiany głównej bohaterki. Pod uwagę brana jest również opcja z dodaniem kolejnej postaci. Producent zażartował też, że w "trójce" możemy nawet pokierować... mężczyzną.

Reklama

Podczas BitSummit developer zdradził także, że studio Platinum Games zajmuje się również nieogłoszoną jeszcze produkcją, która będzie należeć do nowej marki. Projekt jednak nie przyjął konkretnej formy, w związku z tym nie podano żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że w prace nad tytułem zaangażowany jest pewien zewnętrzny reżyser.

Niedawno japońska ekipa wróciła do serii Bayonetta. Zespół przeniósł na PC pierwszą odsłonę cyklu z 2009 roku. Na razie nie wiadomo czy na komputerach osobistych pojawi się kiedykolwiek druga część serii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bayonetta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy