Intel Extreme Masters 2015 - na żywo z katowickiego Spodka

Święto e-sportu i technologii zawitało do katowickiego Spodka. W dniach 12 - 15 marca 2015 roku rozgrywane są tu turnieje w m.in. takich grach jak League of Legends, StarCraft II, Counter-Strike: Global Offensive czy Hearthstone. Impreza w Polsce jest ostatnim przystankiem serii turniejów, które odbywają się w sześciu krajach na sześciu kontynentach.

Do katowickiego Spodka przyjechały największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizować będą w turnieju League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wynosi 200 000 dolarów w gotówce.

Ostatnie finały Intel Extreme Masters również odbyły się w Katowicach i według wielu były jednym z najlepszych turniejów e-sportowych w historii. Przez trzy dni, Spodek odwiedziło ponad 70 000 osób a transmisje internetową wyświetlano ponad 23 miliony razy.

Poniżej możecie zobaczyć na żywo zmagania w poszczególnych grach.

League of Legends:


Starcraft II:


Counter-Strike: Global Offensive:


Hearthstone: Heroes of Warcraft:


Aktualizacja:

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników e-sportu, kibicującym polskiemu zespołowi - Virtus.pro - który specjalizuje się w rozgrywkach w Counter-Strike'a. Drugi występ z rzędu Polaków w półfinale turnieju zakończył się dla nich porażką.

Po świetnym piątkowym występie, podczas którego Virtusi praktycznie zdominowali brazylijski team - Keyd - kończąc rywalizację z wynikiem 2:1, wydawało się, że ich bardzo dobre przygotowanie wystarczy, by stawić czoła wymagającemu przeciwnikowi, jakim są Szwedzi z teamu Fnatic. Niestety, pomimo zażartej walki, w trakcie dwóch rund, polska drużyna reprezentowana przez graczy: NeO, Pasha, TaZ, byali i Snax, ostatecznie uległa, przegrywając rozgrywki z rezultatem 2:0.

Naszą reprezentację dopingowała cała arena, po porażce w pierwszej rundzie intonując znaną przyśpiewkę - "nic się nie stało". Niestety, tym razem, to nie wystarczyło i Polacy nie będą mogli zaprezentować się w finale. Mimo wszystko należą im się ogromne brawa - szwedzki zespół jest trudnym przeciwnikiem, a Polacy walczyli zażarcie do samego końca.

Jutro zapowiada się kolejna dawka emocji. Jeżeli nie mieliście okazji pojawić się osobiście na tegorocznej edycji Intel Extreme Masters, koniecznie obejrzyjcie nasze fotorelacje z tego wydarzenia - znajdziecie je poniżej: