Reklama

Insomniac Games pracują nad tajemniczą sieciową grą

​Autorzy Marvel's Spider-Man, Spider-Man: Miles Morales oraz Ratchet & Clank: Rift Apart tworzą aktualnie nieogłoszoną jeszcze grę przeznaczoną do zabawy w multiplayerze.

Wiadomo o tym dzięki ogłoszeniom o pracę, które Insomniac Games opublikowało na Twitterze. "Przyłącz się i zostań częścią rodziny PlayStation Studios w pracach nad kolejnymi ekscytującymi projektami" - czytamy w tweecie.

W ramach ogłoszenia deweloper poszukuje: dyrektora kreatywnego, projektanta systemów (multiplayer), scenarzysty, dyrektora artystycznego oraz specjalisty ds. efektów specjalnych.

Pomimo, że mówimy o lakonicznym wpisie na Twitterze, możemy z niego wyłuskać kilka interesujących informacji. Po pierwsze - samo to, że tak zdolne i uznane studio pracuje nad nową grą, to już coś.

Reklama

Po drugie - wygląda na to, że produkcja powstaje z myślą o PlayStation 5 oraz być może o PlayStation 4. Po trzecie - wzmianka o multiplayerze może oznaczać, że mówimy o tytule tworzonym z myślą wyłącznie (albo głównie) o rozgrywce sieciowej.

Jednak równie możliwe jest to, że nowa gra Insomniac Games będzie koncentrować się na kooperacji (a nie na sieciowej rywalizacji). W internecie można natrafić na wielu graczy, którzy mają nadzieję, że studio wprowadzi co-opa w kolejnej odsłonie serii Spider-Man.

Insomniac Games to studio znane przede wszystkim z serii Spider-Man oraz Ratchet & Clank, ale w przeszłości opracowało ono także cykl strzelanek Resistance (jego ostatnia odsłona została zmasakrowana w recenzjach).

W ostatnich latach dało się poznać jako niezwykle uzdolniony zespół. Zresztą oceny ostatnich dzieł tego dewelopera mówią same za siebie. Ratchet & Clank: Rift Apart w portalu Metacritic może poszczycić się średnią na poziomie 8,8/10. Marvel's Spider-Man zebrał 8,7/10, a Spider-Man: Miles Morales - 8,5/10.

Sony już jakiś czas temu ogłosiło, że pracuje jednocześnie nad ponad 25 ekskluzywnymi tytułami dla PlayStation 5 (z czego blisko połowa to zupełnie nowe marki). Można się spodziewać, że jedną z nich jest właśnie nowa produkcja Insomniac Games.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje