Injustice: Gods Among Us - pierwsze recenzje. Hit na miarę Mortal Kombat?

W poniedziałek amerykańską premierę miało Injustice: Gods Among Us, a zaraz potem w sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry. Czy bijatyka z bohaterami z komiksów DC dorównuje ostatniemu Mortal Kombat? Na to wygląda.

Oceny Injustice: Gods Among Us są w większości pozytywne. Serwis IGN wystawił notę 8,2/10, chwaląc tryb fabularny, który w przeciwieństwie do tego występującego w większości bijatyk jest naprawdę interesujący. I nic dziwnego - niezbyt często możemy zobaczyć Supermana, który z obrońcy ludzkości zamienia się w tyrana, i to z własnej woli.

Recenzentowi spodobał się także system walki, gdzie wprowadzono kilka pozytywnych zmian w stosunku do Mortal Kombat, a przede wszystkim dodano nowość w postaci supermocy herosów - każdy wojownik (w podstawowej wersji jest ich 24) dysponuje własnym, unikatowym ciosem.

Reklama

Na plus policzono też ataki środowiskowe - plansza może ulec zniszczeniu, a elementy otoczenia da się wykorzystać w walce, istnieje również możliwość "wykopania" wroga na inną mapę. Niestety nie działa to do końca dobrze, ponoć ten aspekt nie jest odpowiednio zbalansowany. Kombosów środowiskowych nie można zablokować, a nieraz zabierają nawet cały pasek życia. Chyba nie tak miało to wyglądać.

Nieco mniej entuzjastycznie nastawiony był serwis CVG, który przyznał Injustice: Gods Among Us ocenę 7,8/10. Owszem, w recenzji chwali wciągającą historię i system walki, który pozwala poczuć się jak prawdziwy superbohater, ale grze wytknięto parę wad. Kampania fabularna jest tak naprawdę jednorazowa, gdyż po jej zaliczeniu nie ma sensu do niej wracać, z klimatu opowieści wytrącają natomiast fragmenty QTE. Recenzentowi nie podoba się także - tak samo jak redakcji IGN-u - to, że ciosów specjalnych i "przejść" między lokacjami nie da się zablokować. Złym pomysłem wydaje się też implementacja systemu, który można aktywować po zapełnieniu paska special move - wówczas uruchamia się minigierka, gdzie wojownicy wybierają po jednym przycisku i gra sama wybiera zwycięzcę, nagradzając go regeneracją zdrowia... lub dodatkowymi obrażeniami.

Poniżej znajdziecie listę ocen wystawionych przez zagraniczne portale:

  • CVG - 7,8/10
  • IGN - 8,2/10
  • OXM - 8/10
  • G4MERS - 9,5/10
  • SpazioGames - 8,5/10
  • ComicVine - 4/5
  • GameReactor Sweden - 6/10
CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Injustice: Gods Among Us | Mortal Kombat | bijatyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy